Autor Zpráva
shamania
Profil
Ahoj, nasadil jsem na jednu galerii LyteBox 3.1 a narazil jsem na problém.. Když se načítají náhledy obrázků, tak pokud kliknu na ty které jsou načtené, tak se zobrazí klasicky a né pomocí lyteboxu. Prostě to funguje až když je celá stránka kompletně načtena (všechny náhledy). Nevíte jak zajistit, aby Lytebox byl funkční už během načítání obsahu stránky? Děkuji
whoisik
Profil
to jsem taky řešil, nejde to.
shamania
Profil
tak to je škoda :( a jiné verze tohodle "efektu" to neumí.. jako třeba Lightbox, Thickbox atd.. nebo je to obecně neřešitelný? :)
ah01
Profil
shamania
Problém je v tom, že lightbox se „naváže“ na stránku až ve chvíli jejího kompletního načtení (událost onLoad) a ta nastane až po načtení všech obrázků na stránce. Proto je třeba použít umělou událost onDOMReady. To je ale trochu problém, protože ji podporuje jen pár prohlížečů a pro ostatní se to řeší různými hacky, takže je to pěkně komplikovaná záležitost. Naštěstí ji v sobě zahrnuje většina JS frameworků. A naštěstí většina Lightboxů nějaký JS framework používá.

Uvedený lightbox neznám, takže se k němu nebudu vyjadřovat, ale je možné že je jednouché ho patřičně upravit.
Na svých stránkách používám Slimbox což je portace známého Lightboxu pro framework Mootools, a ten používá uvedenou událost pro svou iniciaci, takže by měl fungovat, jak očekáváš.
shamania
Profil
ah01
díky za vyčerpávající odpověd :) tak jsem šáhnul taky po tom Slimboxu a funguje to :) Díky..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0