Autor Zpráva
Malasorte
Profil *
Zdravím,

nevíte někdo, jak na webu zamezit volnému stahování obrázků? Nemusí to být 100% účinné, ale aby to běžný uživatel nedokázal. Děkuji za rady..
japlavaren
Profil
nedavat ich tam... da sa spravit aby neslo zobrazovat obrazky ak neisu na tjojej stranke, alebo daj do nich logo prip ich nejak oznac
Mistr
Profil
Malasorte
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko-zakaz.html
peteo
Profil
prekry ich obrázkom 1x1px, priesvitným (samozrejme mu daj rozmery toho prekrývaného obrázku). Tak si stiahnu ten "prázdny" obrázok.
roberta
Profil
peteo
nájde ho na svojom disku
ghcktrxo
Profil *
roberta: ale na lamy to zabere, stejne jako zakaz pravyho tlacitka.
Taps
Profil
Ale je i existují i jiné způsoby jak stáhnout obrázek do počítače než na něj kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit položku uložit.
japlavaren
Profil
to s tym priesvitnym sa mi pozdava... alebo mno este lepsie sprav
A{
display: block;
background: url('tajny.jpg');
}
a potom
<img src="cisty.gif"...>
to zmetie i lepsie lamy
Malasorte
Profil *
Já právě doufal, že půjde JavaScriptem znemožnit funkci pravého tlačítka bez toho, aby se zobrazovaly nějaké otravné hlášky... Asi jsem byl naivní. To pomocí css a průhledného obrázku je dobrý nápad, ale bylo by to konstručně poměrně náročný, mám na webu asi 100 obrázků a dávat každý do bloku na pozadí...ale nic jiného mi asi nakonec nezbyte. Děkuji za Vaše reakce!
quinux
Profil
Malasorte
Zakážeš-li pravé tlačítko, tak pokud se nepletu zakážeš i myší gesta (nemluvě o dalších funkcích, které se pod pravým tlačítkem nacházejí). Jak by se ti líbilo, kdybych ti zamkl dveře od bytu, ve chvíli kdy v něm jsi a ty bys nemohl ven? :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0