Autor Zpráva
CAP
Profil *
chtel bych vyzkouset hosting v zahranici.... je levnejsi a vice mista nez v CR. Neporadite jak to bude s dostupnosti ?

mam web, ktery navstivi pres 5000-6000 lidi denne. ping u zahranici je 100-200ms == 0,2 sekundy

v CR bych hostovat nechtel... neni zadny vyhovujici hosting a na dedikovany server nebo virtual server nemam

mate nekdo zkusenosti ?

Diky moc za rady
DJ Miky
Profil
ping u zahranici je 100-200ms == 0,2 sekundy

Záleží na konkrétní lokaci a hostingu...

Dostupnost bude horší, odezvy u některých hostingů taky.

Mohl bys zkusit třeba Servage.net, který má servery v Německu, případně jeho českého přeprodejce.

Hostovat za Velkou Louží nemá pro české návštěvníky smysl, hlavně co se týče odezev.
CAP
Profil *
diky, dle zjisteni jsem objevil to ze veskery HW je umisten prave za onou Velkou louzi :)) v DE je jen par serveru, ktere jsou pro pronajem .tj dedikovany server :)

zjistil jsem taky ze za velkou louzi je host bez problemu a odezva ani kvalita neni horsi nez CR, naopak u nekterych je lepsi nez u nasich TOP hosteru .))

(dostupnost garantuji 99,999 a odezva je 100-200 ms nehraje nijak velkou roli, dokud to neni eshop, ktery ma na titulni strance vypis TOP 30 vyrobku a pokud na nem neni momentalne 1000 lidi online s celkovym poctem pres 20 000 lidi denne.

takze rozhodnuto :)
DJ Miky
Profil
dostupnost garantuji 99,999

Garantují dostupnost svých serverů, ne dostupnost konektivity, a to je právě největší problém. Nedostupnosti u hostingů za louží způsobují z 99 % právě výpadky konektivity, ne serverů.

Jen tak pro zajímavost jsem měřil jeden US hosting, který garantoval 99,998% dostupnost serverů. Reálná dostupnost z ČR byla okolo 95 %.

U mnoha US hostingů čekáš třeba 3-5 sekund, než se ti načte jakákoliv jejich stránka.
CAP
Profil *
95% je tak dostupnost mozna u ovocne stavy v CR... bohuzel nemuzes zmerit dostupnost presne :) stejne jako v CR.

HW bezi treba nonstop ale jak rikas vypadek konektivity pripojeni serveru kolisa... neni to znat...

co se tyce nacitani...

mam 10 Mbps a seznam se mi nacita 8 sekund.


kazdopadne je zajimave se o tom pohovorit... clovek se dozvda ledacos... kamard hostuje svuj flash web v US ma pres 300 lidi online a denne mu prijde na web pres 40 tisic lidi... prenos ma v 100vky GB denne. Kdyz sjem mel chvilku zasel jsem k nemu na web... normalne vse se mi nacitalo jao treba na jakpsat web (myslim rychlost) a zadne zaseky nebyly... nevim v cen je problem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0