Autor Zpráva
g47
Profil *
pls,jak mam udělat,abych uďál stránku v takovýmhle rozvržení(rámy)

moc se mi to nepovedlo,ty čáry maj bejt rovně

http://aliunderworld.wz.cz/ramy.gif
Manq
Profil
g47
Jestli ti mohu poradit, tak layout pomocí rámců nedělej. Použij CSS a DIVy. Ušetří ti spoustu předělávání :-)
Jamboo
Profil *
Rámy se už nepoužívají, pouze přežívají na starších stránkách. Lepší je využít PHP (fce. include), pozicování (u CSS), atd.

Rámy zpravidla zpomalují chod stránek a uživatelům se moc nezamlouvají.
Miloš
Profil
Manq & Jamboo
Pánové, až se někdo bude ptát, jestli rámy ano či ne, pak bmají vaše „odpovědi“ co říct, ale takhle je lze pouze označit za zbytečné pindy hodné smazání.

Jamboo
Rámy se už nepoužívají
A na to's přišel kdy?

g47
Stáhni si řešení a trochu si prostutuj zdroják; pokud něco nebudeš chápat, klidně se zeptej.
Musím dát ale Manqovi a Jambooovi zapravdu (byť jsem je sepsul) v tom, že jsou rámy zastaralá technologie, kterou pro běžné stránky (např. osobní stránky) neradno doporučovat. Jsou sice oblasti, kde bych se rámům nebránil, ale pro běžné používání je to přeci jen poněkud out.
Pokud mohu radit, seznam se se sémantikou a až si aspoň trochu osvojíš sémantické myšlení, začni se učit CSS a pak PHP.
Manq
Profil
Miloš
[Pánové, až se někdo bude ptát, jestli rámy ano či ne, pak bmají vaše „odpovědi“ co říct, ale takhle je lze pouze označit za zbytečné pindy hodné smazání.

dobře
g47
Profil *
jsme to vyřešil tak že jsem si uďál ještě jednu stránku kde byly rows a jednu část jsem odkázal na stránku s cols
Miloš
Profil
Slušná pitomost. Mimochodem — jak koukám — na TOHLE ses nepodíval. Tak ještě jednou — stáhni si to a prostuduj zdroják, nic těžkého.
g47
Profil *
nějak jsem nepochopil jak se to stahuje.asi jsem úplně vymaštěnej,ale prostě nevim jak.
qwas
Profil *
g47
Co si zkusit přečíst
jakpsatweb - rámy a jakpsatweb - detaily rámů. Rámy se ale pokus nepužívat, zkus DIVy, CSS, a fci include jak ti již bylo razeno.
Miloš
Profil
g47
nějak jsem nepochopil jak se to stahuje
Stačí se pozorně dívat:
1) Klikneš na odkaz na této stránce – otevře se ti stránka služby e-disk
2) vespod nové stránky je odpočítávání (je to free úložiště, takže chtějí, aby se návštěvník během odpočtu pokochal reklamou)
3) Po skončení odpočtu se dole objeví políčko, do kterého opíšeš text z kaptchy a následně klikneš na tlačítko Stáhnout soubor
4) Stažený soubor dekomprimuješ (je to ZIP) a …
Stačí?
cen
Profil *
<frameset rows="200,*">
<frame name="horni" src="horni.html" noresize border="0">
<frameset cols="15%,70%,*">
<frame name="levy" src="levy.html" noresize border="0">
<frame name="stred" src="stred.html" noresize border="0">
<frame name="pravy" src="pravy.html" noresize border="0">
</frameset>
</frameset>

myslí, žwe jwe to ono.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0