Autor Zpráva
Alesek
Profil *
ahoj, muzu se zeptat jak z Image UNIQUE varchar(15); udelam jen Image varchar(15)

zkousel jsem ALTER TABLE table MODIFY Image varchar(15) ale ten Unique mi to neodstranilo.
urcite by slo DROP COLUMN a pak ho znova vytvorit, tim bych ale prisel o data, coz se mi nechce.

Jde to nejak?
Mastodont
Profil
No jáý myslím, že DROP INDEX název indexu ... a název indexu si zjistíš přes SHOW INDEX from tabulka.
Peca
Profil
Není jednodušší v PHPMyAdminovi jednou kliknout?
Alesek
Profil *
kdyz tohle je skolni databaze a phpadmina tu nemame
Mastodont
Profil
Peca
Určitě, ale dotaz byl na SQL, ne že neví, kde to najde v PhpMyAdminovi ...
Alesek
Profil *
jo a SHOW INDEX from tabulka mi nic nezobrazi, nemusej se tam pridat jeste nejaky echa na vypsani tech radku?
MzM
Profil
ono to unique není jako typ, ale stvoří se tzv. constraint, který si tuhletu jedinečnost hlídá, takže zkus pohledat jméno tohoto constraint a smazat ho (drop constraint...) zbytek viz dokumentace okolo toho CONSTRAINT
Alesek
Profil *
oki, pohledam dikes
Mastodont
Profil
DROP CONSTRAINT nikde v dokumentaci nevidím ... ještě jsem našel tohle:

To drop an unwanted UNIQUE KEY.

Use SHOW CREATE TABLE example; to locate the keyID.
Run ALTER TABLE example DROP KEY 'keyID';

Dropping of UNIQUE KEYS is not currently documented, so exact syntax may vary in future. This is tested for v5.0.11 to v5.0.15
Peca
Profil
Alesek
phpadmina tu nemame - Toho si tam snad můžeš nahrát.
SHOW INDEX from tabulka mi nic nezobrazi, nemusej se tam pridat jeste nejaky echa na vypsani tech radku? - To jako čekáš, že pouhé vykonání dotazu na databázi bude mít nějaký výstup?
Alesek
Profil *
Toho si tam snad můžeš nahrát. - myslel jsem ze se musi instalovat (to povoleno nemame, jestli staci kopirace tak je to v poho.)
djlj
Profil
Alesek
Nahraješ, nastavíš, hotovo.
Alesek
Profil *
oki, dikes
Provedu :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0