Autor Zpráva
galathas
Profil
Ahoj,

chtěl bych se zeptat zkušenějších, zdali existuje způsob, jak zobrazit v prohlížeči ( browse bar ) místo dynamické URL ( např. v PHP ) automaticky jen "site root" ? Např. jen www.domena.cz/ a nezobrazovat tak slozite URL ? Vim, vim o existenci mod_rewrite (_alias), nicmene tohle neprovede to na co se ptam. Nechci přesměrování, ani reálné hezčí URL ( a s tím spojená uprava linků v db/v kódu ). Co chci je jen jednoduché zobrazení www.domena.cz ať je uživatel kdekoliv na stránce.

Je toto možné ? Pokud možno jiným způsobem než s využitím Javaskriptu ?

Předem děkuji za tipy a pomoc !

Pěkný den.
G.
temistokles
Profil
Napadá ma možnosť, že by si na stránke namiesto odkazov používal formuláre, ktoré by si posielal POSTom. Ale praktický dôvod na to nevidím.
galathas
Profil
Dik za tip :-) Četl jsem už o téhle možnosti.

Praktický důvod to taky nemá. Jde mi jen o estetiku věci. URL stránky jako tato s tímhle postem http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=52 584 neni prilis k nadchnuti :-) nehledě na to, že uživatele nemusí vůbec zajímat, co se děje na pozadí :-) proto tedy můj dotaz.

Pěkný den všem, a kdyby jste měl někdo nějaký nápad dejte vědět.
swetko
Profil
len by som chcel poznamenat ze adresa www.domena.cz na vsetkych strankach je podla mna dost nestastne riesenie

podlka mna najlepsi tvar je www.domena.cz/konkretna-stranka
Timy
Profil
galathas
A jak pak uživatel odkáže na konkrétní stránku?

Jinak by to šlo i javascriptem.
Davex
Profil
Šlo by to i pomocí rámů.
galathas
Profil
A jak pak uživatel odkáže na konkrétní stránku?

korektni url bude mít prohližeč stále k dispozici, jinak by ani on nevěděl co má načíst, to je jasné. Takže uživatel je stále schopen uložit si stránku např. do záložek. Jde mi jen o možnost maskovat všechny url
tak, aby se v adress baru zobrazoval jen www.domena.cz

Jinak by to šlo i javascriptem.

Jak konkrétně ? Dík moc.

Šlo by to i pomocí rámů.

souhlasím, ale rámy nepřichází v úvahu pro daný projekt.

Děkuji vám všem za tipy a reakce. Pěkný den :-)
Joker
Profil
galathas
Praktický důvod to taky nemá. Jde mi jen o estetiku věci. URL stránky jako tato s tímhle postem http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=52 584 neni prilis k nadchnuti :-) nehledě na to, že uživatele nemusí vůbec zajímat, co se děje na pozadí :-) proto tedy můj dotaz.
Pak bych se na to vybodnul.
Pokud uživatelé nemají vidět, co je v pozadí, od toho je mod_rewrite. Jinak většinu uživatelů to vůbec nezajímá, nerozumí tomu a je jim úplně jedno, jestli budou mít nahoře napsané web.cz nebo web.cz/neco.

Ale narazíte pak na problém, kdy laičtí uživatelé si mezi sebou budou posílat odkazy třeba mailem a budou se divit, proč jim to nefunguje (resp. nevede to na stránku, kterou chtějí).
temistokles
Profil
A jak pak uživatel odkáže na konkrétní stránku?

Ak myslíš odkaz na inom webe, tak samozrejme nijako.
Ak však máš na mysli navigáciu na stránke samotnej, tak si to viem predstaviť jedien tak, že by sa fakt všetko odosielalo cez POST a spracovávalo jedinou url adresou (tj. skriptom index.php).


len by som chcel poznamenat ze adresa www.domena.cz na vsetkych strankach je podla mna dost nestastne riesenie
podlka mna najlepsi tvar je www.domena.cz/konkretna-stranka[/i]

Zdieľam tvoj názor. Užívateľovi je to fakt jedno, ak bude veľmi chieť, zistí si to tak, či tak. A navyše to k prehľadnosti vôbec neprispeje - práve naopak.
Davex
Profil
galathas
Špatný příklad proč to nedělat: http://www.medard-online.cz/ , tam mají změnu stránek přes Cookie.
V IE nejsem schopen překliknout na jinou stránku, stále zůstavá zobrazena stejná, dokud se nedá F5 - refresh.

JavaScriptem to nedoporučuji z důvodu toho, že uživatel ztratí možnost otevřít odkaz do nového okna (což mě osobně dovádí k nepříčetnosti).
Timy
Profil
galathas & temistokles
"Ak myslíš odkaz na inom webe, tak samozrejme nijako."
Přesně to jsem myslel. Jak bych v téhle diskusi odkázal na stránku s kontakty?

JavaScriptem by to šlo jednoduše, načíst do proměnných obsah stránek a pak při onclick měnit obsah nějakého určitého elementu, třeba celého <body>. Asi by šel použít AJAX, neznám. Každopádně řešení to sice je, ale v praxi bych to asi spíš nepoužil.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0