Autor Zpráva
Browser
Profil *
ako sa v marquee da nastavit pociatocny stav textu? ze bude v strede a bude rolovat smerom do lava a opakovat sa.
DJ Miky
Profil
Počáteční stav nastavit nejde, počáteční stav je závislý na typu skrolování.
Browser
Profil *
a ake scrollovanie mam dat?
Zdeněk Košťál
Profil
Browser

Žádné, marquee nepoužívej, horší věc snad nemohla být vymyšlena a zbičovat toho kdo to použije.
temistokles
Profil
Zdeněk Košťál
Nesúhlasím, existujú špecifické prípady, kde je marquee vhodnejší ako javascript, i keď problém je v tom, že soobne mi to fungovalo len na Windowse a len na prehliadačoch FF, IE, OP. Na linuxe to nechápalo, čo od toho chcem.

Každopádne je na zváženie, či je pohyblivý text naozaj nutný, lebo v podsttnej väčšine prípadov to len pôsobí rušivo.
bubak
Profil *
temistokles
chci slyset specificke pripady

Kazdy uzivatel (asi krome tebe) se podiva na stranku komplexne a v pripade ze nenajde to co hleda (pres fulltext) tak ji do par sekund opousti. To ze tam mas "marka" je k nicemu. Kazdy cas je drahy a kazdy clovek si vybira informace, ktere potrebuje a timhle se nezdrzuje (koukat nekolik sekund/minut na stejne misto)
Chamurappi
Profil
Reaguji na bubaka:
chci slyset specificke pripady
Představ si málo místa a hodně nepříliš důležitého textu. Zpravodajské televizní stanice také mívají v dolní části obrazu jezdící pruh. Řada zpravodajských serverů si udržuje něco podobného.

Kazdy uzivatel (asi krome tebe) se podiva na stranku komplexne
Během těch pár sekund se na stánku stihne podívat „komplexně“?

v pripade ze nenajde to co hleda (pres fulltext) tak ji do par sekund opousti
Cpát do <marquee> něco důležitého opravdu není dobrý nápad.

<mimo-téma>
Musíš být zrovna bubak? My už tu jednoho Bubáka máme. Ze dvou bubáků jde strach.
</mimo-téma>
tajny spion
Profil
DJ Miky
align...
temistokles
Profil
bubak
No špecifický prípad s nedostatkom miesta a veľkou kopou nie veľmi podstatných informácií mi príde ako jeden dobrý vzorový prípad.
Bubák
Profil
No špecifický prípad s nedostatkom miesta...
Internetová stránka není list papíru, ani TV obrazovka, nedostatek místa nehrozí, leda bys ho (ne)uměle vytvořil.
temistokles
Profil
Bubák
Povedzme, že je v mnohých prípadoch vrcholne nevhodné prasknúť niekam text, ktorý zaberie celú orbazovku, keď marquee by zabral len malý úsek, vyzeral by vkusnejšie, užívateľa by toľko neotravoval...
Bubák
Profil
temistokles
Takový text bych nechtěl číst, bylo by to velmi otravné. Pokud píšeš texty, které nemá nikdo číst, tak...
temistokles
Profil
Bubák
Takový text bych nechtěl číst, bylo by to velmi otravné. Pokud píšeš texty, které nemá nikdo číst, tak...

Niekto si to prečíta, niekto nie. Keď mám náladu, prečítam si aj stránku, ktorá má mnoho strán, keď náladu nemám, neprečítam si ani nadpis... Nik ťa nenúti používať marquee, len vravím, že jeho použitie je opodstatnené (v niektorých prípadoch).
SkimiWriter
Profil *
Zdarec lidi prosímvás jak mám udělat aby mi ten text jezdil z prava do leva a zpátky nevím jak to napsat pls napište mi to na mail paragon7@seznam.cz dík moc
Kéhi
Profil *
Zdeněk Košťál, temistokles, Chamurappi, tajny spion ...
Myslím, že se Browser neptal na vaše názory na marquee. Kdyby se ptal, tak prosí, rozvíjejte tady své teorie. Ale člověk sem přijde, neví si rady a chtěl by pomoct a vy se tady bavíte mezi sebou a jemu neporadíte.


[b]Browser[b]
http://www.jakpsatweb.cz/html/rozsireni.html#marquee
http://www.jakpsatweb.cz/html/rozsireni.html#marquee

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0