Autor Zpráva
frances
Profil *
Dobry den resim takove dilema, zakaznik chce aby jsem zabranil stahovani fotek z jeho fotogalerie. Napadl me javascript vim ze to neni idelani reseni, protoze clovek muze mit js vyply. Napada vas nekoho neco jineho? Popripade nevite kde bych nasel zdrojaky?
Lexter
Profil
Teda od tebe bych toto nečekal.

Nejde, nejde, nejde, nejde...
Keilew
Profil
Nechápu význam. Na ukládání obrázků není jen pravý tlačítko na myši. Pokud nechce stahovat fotky, tak ať si udělá privátní oblast a rozdá hesla jen tomu, koho tam chce.
Railbot
Profil
Za tento a jemu pdoobné dotazy bych ty lidi snad už střílel. Bylo to napsáno 1000x, nejde to. Je to nesmysl.

Pokud zákazník chce, aby si jeho fotky nikdo nestahoval, tak je nemá dávat na internet, to je jediné spolehlivé řešení. Zkrátka si uvědom, že po načtení stránky s fotkama už je mám v počítači (cache pamět prohlížeče) a nepotřebuju pro to vůbec nic dalšího udělat. Nějaké javascripty apod. kraviny nezmůžou nic.
frances
Profil *
Jasne chlapy chapu ze to nejde, ale zakaznik proste chce zabranit tomu aby se jeho fotky kopirovali. Dela totiz do odvetvi termovizi a jeho fotky se na internetu hojne pouzivaji bez jeho vedomi a on chce na svych strankach nabidnout moznost jak vypada jeho prace, ale nechce aby lidi kopirovali jeho fotky a pouzivali je k nedovolenym ucelum. Bohuzel copywright na tohle moc neplati.
Jinak stacila by nejaka jednoducha finta ktera by lamicku odradila a nesnazil by se hledat jine moznosti. Je jasne ze vam nejaky stupidni js nezabrani zkopnout obrazek, ale nevedomym lidem ano.
Railbot
Profil
frances
Myslíš, že ty fotky kradou lamičky? Nekrade to spíš někdo, kdo z toho má užitek? Což běžný uživatel nebude. Kdo o to má zájem, fotky si stáhne vždycky a nějaký pseudo zákaz ho neodradí. Pokud zákazník má problém s kradením fotek, jsou jistě možnosti, jak dané lidi kontaktovat a domluvit jim, popřípadě podniknout jiné kroky.
Keilew
Profil
frances
Tak tu fotku znehodnoť natolik, aby se nedala použít. Něco přes ni napiš průhledným písmem. Když budeš šikovnej, dá to alespoň tomu, co to ukradne, dost práce to z toho odstranit. Nebo ne?
Lexter
Profil
Keilew


To ani ne. Běžné vodotisky se dělají pouze bílím nebo černým písmem. Pouze je změněná průhlednost. Tady stačí ty barvy ubrat v kýženém množství. Pak jsou tu vodoznaky dělané samotnými obrázky. To už je horší, na to je potřeba retuše. Nebo volbou prolnutí v PS, na to však existují ekvivalenty v jiných volbách prolnutí. Prostě aby se vodoznaku dalo opravdu těžko zbavit by jsi musel znehodnotit celý obrázek. To pak nikomu nestojí za to si ho stahovat. Ovšem k čemu by taková fotka byla, že? Nevím, kdybych já měl důvod vzít si něčí cizí fotku, tak by mě odstranění vodoznaku stálo asi jedno zapnutí akce, která se dá vytvořit.
payas
Profil
Já bych případně udělal tu galerii ve flashi a zakázal exportování. Dá se s tím ale různě pohrát. Noi když.. zručnej uživatel si taky s tímhle pomůže.. :) Jinak takovej printscreen - sice to neni ono, ale tomu člověk taky nezabrání. Pak jen jedine již zmíněnej vodoznak apod.
gyoja
Profil
Jelikož je to poměrně časté téma, není tu někdo, kdo by spáchal jednoduchou důvěryhodnou webovou stránku a na ní polopatické vysvětlení marnosti snahy o zabránění kopírování fotek?
Zákazníci kolikrát neví, co chtějí a možná by pomohlo vyjádření "podepsané" několika "kapacitami v oboru".
Chudák tvůrce by pak nemusel hledat neexistující řešení a odkázal by zákazníka na příslušný vysvětlující text.
Snad by se dala očekávat i jakási úspěšnost "kolektivní" odborné argumentace vedoucí ke změně zákazníkova názoru.
Marek Prokop
Profil
...jeho fotky se na internetu hojne pouzivaji bez jeho vedomi...

Takže i kdyby nějak omezil možnost kopírování ze svého webu, nijak by mu to nepomohlo, protože by lidé kopírovali fotky z těch jiných webů, kde jsou fotky hojně použity.

Bohuzel copywright na tohle moc neplati.

Jak neplatí? Proč neplatí? Lidé mají často pocit, že vymáhat autorská práva je na internetu nemožné, ale já mám zcela opačné zkušenosti. Prakticky ve všech případech, kdy jsem se o to pokusil (přímo já nebo některý můj klient), se to i velmi jednoduše povedlo.

Základní otázka ovšem vždycky je, zda kopírování a šíření fotek skutečně majiteli práv škodí. Velmi často mu totiž může naopak marketingově pomoci a pak je vhodné fotky zveřejnit pod nějakou licencí Creative Commons.
frances
Profil *
gyoja Vynikajici napad, ale kdo by se ho zhostil?
vsem diky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0