Autor Zpráva
lose_r
Profil *
Čauves,

mám stránky a chci na ně umístit mnoho java her. Na jednu stranu se mi jich vejde 6. Přijde mi trochu blbé dávat na každou stránku odkaz "další stránka" to by pak návštěvník nevěděl, kdy bude konec atp... Chci tam tedy dát očíslování stránek, ale když bych pak zase nějakou stránku chtěl přidat, musel bych editovat všechny předešlé.

Máte někdo nápad jak to udělat bez PHP a bez rámů ?

Dík moc
kat
Profil *
víš, napsat ti sem script, kterej to dělá, je nemožný, ale dám ti asi nejlepší postup. Pokud umíš PHP + databáze, tak bych uložil do databáze všechny hry (nemyslím soubory) a pak stačí sebrat počet řádků v databázi, vydělit šesti, nebo kolik jich máš na stránku a počet stran hodit jako limit smyčky for(). Samozřejmě pak musíš udělat odkazy ve stylu stranka.php?page=1 např a podle toho zobrazovat hry. Nic lehkýho. Doporučuju knížku PHP od Koska.
Vladosik
Profil
áte někdo nápad jak to udělat bez PHP a bez rámů
Jinak řečeno kat odpověděl, že nemáme... IMHO myslím že to ani nejde, když to nechceš přepisovat ručně.
kat
Profil *
nebo jednodušší je uložit ty hry (názvy a link ke stažení) do nějakýho několikaúrovňového pole a pak počet stran bude počet prvků děleno šesti a zase budeš na tý stránce muset mít stranka.php?page=1 a podle tý page nastavit limit ve for. Př:

$hry=Array(Array('hra1','linkkehre1'),Array('hra2','linkkehre2'));
$stranka=$_GET['page'];
$zacatek=($stranka-1)*6; //pole se čísluje od nuly, proto musíš odečíst 1
$konec=($stranka-1)*6+6;

for($i=$zacatek;$i<=$konec;$i++)
{

if(IsSet($hry[$i][0]))
echo '<A HREF="'.$hry[$i][1].'">'.$hry[$i][0].'</A>';
else
break;

}

za chyby neručím
kat
Profil *
tak ještě je tady šance udělat postup dva v JavaScriptu, ale jako já bych se s tím nedělal a to zrovna moc lenošnej nejsem. Vypisovat do pomocí innerHTML ...
Votřes
lose_r
Profil *
Díky, ale nakonec jsem to musel vyřešit, ikdyž se mi to velice příčí, pomocí <mframe></iframe>. Jelikož PHP se teprve učím, moc jsem to z těchto návodů nepochopil, ale neva, jistě se budou někdy někomu hodit. I tak díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0