Autor Zpráva
zaxa
Profil
Ahojte, mám podobný dotaz jako je tady nepotřebuju ale měnit barvu, ale sytost podkladu - moc se v JS nevyznám, ale logicky z angličtiny bych předpokládala, že mám měnit opacity - ale to nic neudělá. Jsou tam vlastně 3 hodnoty k té opacitě (asi?) -
filter:alpha(opacity=60);-moz-opacity: 0.6;opacity: 0.6; - ale ať měním co měním, barva je stejná. Zkoušela jsem to vychytat zvolením světlejší barvy, ale to nic neřeší, prostě potřebuju aby byla víc průhledná.
A jestli se tím budete zabývat, taky bych se ráda zbavila té hlášky "Image 3 of 10... například, nebo ji alespoň přepsala do češtiny, to jsem tam nikde nenašla. Možná to nebude v css - možná je to přímo v js skriptech, ale ty neumím otevřít :-(
Prosím prosím o každou radu jak to udělat.
Díky
Vladosik
Profil
Ta tmavost se meni na tomto radku v souboru lightbox.js -
var overlayOpacity = 0.8; // controls transparency of shadow overlay

Ten napis image zmenis v tom samem souboru zde -
// if image is part of set display 'Image x of x'
if(imageArray.length > 1){
Element.show('numberDisplay');
Element.setInnerHTML( 'numberDisplay', "Image " + eval(activeImage + 1) + " of " + imageArray.length);
}

Konkretne u toho radku Element.setInnerHTML misto Image napis treba Fotografie a misto of dej treba z...
zaxa
Profil
Tak jsem to otevřela ve Word Padu a jsem z toho nějak zmatená - je to podobné tomu co si psal, ale ne stejné.
Jediné co je pro var Overlay je tohle

var objOverlay = document.createElement("div");
objOverlay.setAttribute('id','overlay');
objOverlay.style.display = 'none';
objOverlay.onclick = function() { myLightbox.end(); return false; }
objBody.appendChild(objOverlay);


žádné opacity - mám ho tam nějak přidat?
a k tomu nápisu jsem našla jen tohle -


// Display overlay and lightbox. If image is part of a set, add siblings to imageArray.
//
start: function(imageLink) {

hideSelectBoxes();

// stretch overlay to fill page and fade in
var arrayPageSize = getPageSize();
Element.setHeight('overlay', arrayPageSize[1]);
new Effect.Appear('overlay', { duration: 0.2, from: 0.0, to: 0.8 });

imageArray = [];
imageNum = 0;

if (!document.getElementsByTagName){ return; }
var anchors = document.getElementsByTagName('a');

// if image is NOT part of a set..
if((imageLink.getAttribute('rel') == 'lightbox')){
// add single image to imageArray
imageArray.push(new Array(imageLink.getAttribute('href'), imageLink.getAttribute('title')));
} else {
// if image is part of a set..

// loop through anchors, find other images in set, and add them to imageArray
for (var i=0; i<anchors.length; i++){
var anchor = anchors[i];
if (anchor.getAttribute('href') && (anchor.getAttribute('rel') == imageLink.getAttribute('rel'))){
imageArray.push(new Array(anchor.getAttribute('href'), anchor.getAttribute('title')));
}
}
imageArray.removeDuplicates();
while(imageArray[imageNum][0] != imageLink.getAttribute('href')) { imageNum++;}
}

vzala jsem dlouhej skript - nevím co všechno k tomu patří, taky tam není kde zaměnit Image, nebo cokoliv jiného
tak nevím kde je chyba - nevíš ty?
Vladosik
Profil
Ja to oteviram v PSPadu a var overlayOpacity je hned po zacatecnich komentarich na 67. radku. Dale je tam treba hned resizeSpeed nebo borderSize, coz muzes taky jednoduse upravit.

Ten radek na upravu toho textu mam presne na 490. radku.


Pouzila si vyhledavani? Nebo jak jsi to hledala?
zaxa
Profil
Tak jsem si nahrála taky PS pad - hledala jsem podle řádků, i slova, ale myslim, že mám ten skript nějakej jinej než ty.
Při hledání opacity mi nenajde nic, tak jsem zkusila overlay a našlo to tyhle - myslíš, že je to některý z nich? Já myslim, že neni.

// <div id="overlay"></div>

var objOverlay = document.createElement("div");
objOverlay.setAttribute('id','overlay');
objOverlay.style.display = 'none';
objOverlay.onclick = function() { myLightbox.end(); return false; }
objBody.appendChild(objOverlay);

Element.setHeight('overlay', arrayPageSize[1]);
new Effect.Appear('overlay', { duration: 0.2, from: 0.0, to: 0.8 });

new Effect.Fade('overlay', { duration: 0.2});

Ten poslední jsem zkoušela, a to je na dobu, za kterou se ta maska zase ztratí po zavření celého lightboxu.
Ten text jsem tam našla ale na řádku 439 - to už je v pohodě. Ale to byl ten menší problém.
Neexistuje nějaký jiný příkaz, nebo slovo místo opacity, které by tam mohlo být použité?
Myslíš, že bys mi mohl poslat ten tvůj lightbox.js mailem? Nebo lepčí by bylo, kdybych mohla poslat já tobě ten svůj, že bys to tam zkusil najít?
Už nevím kde jsem to stáhla, a asi je to nějak jinak uspořádané, než máš ty.
Vladosik
Profil
Kdyz v PSPadu das najit a zadas tam overlayOpacity tak ti to nenajde? Me to nachazi vse, co sem vypisujes ty a i pri tomto spojeni mi to ihned najde potrebny radek.
Klidne mi ten soubor posli, pokud to nenajdes, kontakt na me najdes v profilu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0