Autor Zpráva
RaDim
Profil
Mám za to, že pokud jde o jakoukoli rastrovou grafiku na webu, tak v případě, že se jedná o obrázek informativního charakteru, tak se vkládá jako značka <img>. Pokud jde ale o webovou grafiku, tak se musí vložit pomocí CSS a vlastnosti "background-image".

Co když mám ale něco napůl. Například seznam položek. Mám tam jejich název, popis a obrázek položky. Na první pohled je jasné, že to vložím jako <img> protože je to obrázek informativního charakteru - té věci, o které se zrovna píše. Co když je ale ten obrázek spíš jenom jako ikona, která je navíc dělaná, aby ladila do designu. Navíc třeba používám víc designů. To mám používat spoustu CSS definicí, pro každou položku jinou, navíc když je načítám z DB a časem třeba přibývají. Pak musím pokažde CSS soubor měnit nebo ho dynamicky generovat. To by asi bylo logické. Ale pořád je to obrázek, který popisuje danou položku na webu, má tedy informativní charakter. Ale zas je závislý na designu, takže když jich mám víc, musel bych měnit i HTML pro každý z nich.

Co si o tom myslíte?
Senyx
Profil
Toto pravidlo je obecně dobré dodržovat, ale nic se nemá přehánět. Pokud by to neúměrně zvětšovalo valikost css souboru a ztěžovalo správu webu, klidně bych udělal výjimku z pravidla a používal img.

Staré webdesignérské pravidlo zní: Dobrý webdesignér zná pravidla pro tvorbu webu a když má dobrý důvod, může je porušit. Špatný nemá o existenci nějakých pravidel ani ponětí a porušuje je nevědomky. - Ve Tvém případě se jedná o tu první část, takže vpoho ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0