Autor Zpráva
zaxa
Profil
Ahoj, potřebovala bych radu. Hledala jsem na JPW, ale nenašla jsem to správné řešení mého problému.
Mám prezentaci fotek - vlastně takové jednoduché stránky - vypadá to takhle -
To co je vidět, je vlastně jeden projekt - stavba kachlových kamen. Na podkladu je velká fotka, po stranách jsou malé náhledy, které lze prohlížet Lightboxem (detailní náhledy a postup). A dole je vložený rám s posuvníkem a v něm další miatury. Potřebovala bych, aby kliknutí na miniaturu v rámu otevřelo v původním okně další projekt - jiná kamna. Vlastně má otevřít další index, ale ne v novém okně. Problém je ale v tom, že to otevírá v tom malém rámu, a nevím jak ho dostat na původní stránku. Všude se dočtu jen jak odkazovat z jednoho rámu do druhého - ale když já mám jen jeden, a další dělat nechci. jde to nějak? Nebo by mi pomohlo jiné řešení - udělat ten blok s tím posuvníkem jinak než pomocí rámu, ale to netuším jestli vůbec jde. Možná by to ale bylo lepší, protože tak jak to je, to v IE zobrazí rám jako bílý obdélník. V mozile je to OK. Nevíte někdo co s tím?
PS: tu reklamu v rámu prosím ignorujte - na internetu to vůbec nebude, je to CD prezentace :-)
prvacek
Profil
nemuzes na tu levou radu dat align="left" , pravou align="right a pred tu posledni dat nekolik <br> a pak align="center" a nedavat to do ramu?
zaxa
Profil
no, to by asi šlo jen u těch horních. k té spodní řadě se budou pořád přidávat další a další, takže ten posuvník tam bude dřív nebo pozdějc potřeba. Teď je tam jen tak naházeno pár fotek, ale bude jich tam přes 300. A každá bude odkaz na další index.
prvacek
Profil
tak to nech v ramech a dej ke kazdemu odkazu target="foto"
zaxa
Profil
jo, tak jsem to zkoušela a funguje tady target="top", myslela jsem, že to bude fungovat jen pro další rám, ale funguje to i pro další html.stránku. je to už na serveru aktualizovaný s tím "topem"
Tak díky. a nevěděl bys jak se zbavit toho bílého obdélníku v IE?
nedá se nějak nastavit aby v IE bylo pozadí rámu průhledné?
Mistr
Profil
zaxa
V pásku máš u fotky http://www.assko.wz.cz/data/kaminka/data/kamna1/ikonky/detail1_small.j pg zřejmě nějakou chybku v kódu.
prvacek
Profil
zaxa
Hodilo by se to udelat vsechno stejne a ne ze se nektere fotky zobrazi v okne a nektere v pozadi...
prvacek
Profil
zaxa
Hodilo by se to udelat vsechno stejne a ne ze se nektere fotky zobrazi v okne a nektere v pozadi...
zaxa
Profil
Mistr
neni to chybka. Fungujou zatim jen tři první, a ani ještě nemají ty správný miniatury.
Šlo mi prozatím jen o znázornění. Ale stejnak dík - aspoň vim, že se tim někdo zabejval :-)

prvacek
absolutně nevim k čemu tvoje připomínka patří, nerozumim, sorry :-(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0