Autor Zpráva
pogg
Profil
Chtěl jsem se zeptat co by bylo potřeba pro zřízení vlastního webhostingu. Něco jak o rapidshare.com nebo czshare.com
Lexter
Profil
rapid nebo czs není webhosting, ale filehosting, neboli místo pro ukládání souborů.
temistokles
Profil
Vwľký disk, rýchly server, rýchlu linku, dostatok peňazí, znalosti na zabezpečenie, odhodlanie, ...
Jirin
Profil
pogg
znam se osobne s jednim provozovatelem filehostingu a ver, ze ten provoz je vcelku dost drahy a troufam si rict, pokud ani nevis, co by pro to bylo potreba tak, nemas moc sanci to pokryt...
pogg
Profil
temistokles
ten provoz je vcelku dost drahy a troufam si rict, pokud ani nevis, co by pro to bylo potreba tak, nemas moc sanci to pokryt...
A co je na tom tak drahé??? Co tím myslíš????

Jirin
Vwľký disk, rýchly server, rýchlu linku, dostatok peňazí, znalosti na zabezpečenie
Peníze na servr by byly... na disky taky...linka rychlá se zajistí..... :o))Prosím tě co je třeba ohledně toho zabezpečení....

Prosím o rady..... Rád bych to zkusil a pustil se do toho.... Je mi jasné, že to nebude jednoduché, ale chci to zkusit...

Nebyly by nějaké linky na články o tom jak to zprovoznit a co je potřeba zajistit???? viz zabezpečení atd...

Díky za rady.....
Jirin
Profil
A co je na tom tak drahé??? Co tím myslíš????
Uz jenom to, ze je vubec problem najit housing, ktery te zahostuje, a kdyz zahostuje, tak maji strasne draou konektivitu do zahranici a to se tezko tahne. Musis mit proste jistotu, ze vis, ze nebudes tratit, i samotny server bude drahy, a stale dokupovat disky. Je i sance, ze se ti tam pak budou nahravati TB dat/denne a to uz bude hodne vesele:)
Railbot
Profil
pogg
Promiň, ale pokud se nevyznáš ve webhostingu, v serverech, ve věcech kolem toho, pak na ten nápad raději rychle zapomeň. Očividně nemáš ani tušení, co vše je potřeba jak je to nákladné.
temistokles
Profil
pogg
Nerád odradzujem ľudí, ale súhlasím s Railrobotom, pravdepodobne nemáš tušenia, koľko ťa to bdue v konečnom dôsledku stáť. Väčšie spoločnosti takého servery pokrývajú ziskom zo služieb, ale než sa dostaneš k ziskom, asi to chvíľu potrvá.
Čo sa týka bezpečnosti, tak je nevyhnutné chrániť ako údaje užívateľov, tak hlavne ich súbory (pravdepodobne nechceš, aby sa ti tam kde-kdo hrabal, užívatelia by to asi nechceli tiež). Ďalej by si musle zvládnuť rozumné obmedzenia užívateľov čo sa týka prenosu dát. Ak fakt nemáš ani poňatia, ako tieto veci riešiť, radšej to nerob. Nechcem ti zle, ale je to tak.
jojok
Profil *
promin ale jit do neceho o com ocividne nic nevis je vazne hloupost...
to je jako by ses rozhod stat pravnikem ale neznal pravo... tady je hloupe rikat i ze to chces jen zkusit...
peta
Profil
pogg
Nejak jsi tam pomotal nicky :)
Souhlas s klukama.

webhosting
- domena
- pocitac, podle potreby 100T disk?
- linka aspon 1G
- zabezpeceni: super
- chces i mail? zabezpeceni super super super :)

Takze, predstav si rekneme jen 100 uzivatelu online. Kazdy by chtel tamten 2MB soubor a najednou. Najednou ti skoci zatez na 200MB/s.
A to neni klasicka linka 100MBit/s. Tam mas prenos jen 15kB/s. To je zatracenej rozdil.
Ted, uzivatele maji treba maily. A na ty maily chodi na kazdy denne kolem 100.000 spamu o velikosti 2-50kB. Dalsi celkem citelna zatez.
Uzivatele maji web prostor. Jen HTML. Takze si tam nahravaji ruzni lide ruzne veci, treba ti od viru html, ktera rozesila maily. Zatez na linku. Povolis jim treba PHP. A ted uz si tam muzou nahrat spamovaci programy a zatez stoupne 100x, pokud to nemas dostatecne zabezpecene, nastavene.
A tez tu mame pokusitele hackery, ti ti nedaj pokoj a budou zkouset ti server nabourat :)

...
Ale rekneme, ze by jsi kazdeho uzivatele registroval rucne, vybiral si.
Rekneme, ze i maily bys dobre zabezpecil.
Pak ti zbyva vyresit otazku penez za linku a PC. to by se dalo pokryt pres firmu, ze bys to delal podobne jako wz.cz (anoweb.cz) u reklamnich serveru jim prodaval reklamu, abys mohl delat reklamu na svou firmu. To by zvysilo firme prijem a mohl bys financovat hosting.
A tez zalezi na tom, jake dalsi sluzby by jsi jeste poskytoval a za kolik. Zatim jsem pocital vse zadara.
pogg
Profil
Díky za odpovědi ale nějak jsme si nerozuměli...... Nemám zájem budovat vlastní freewebhosting jako jsou webzdarma.cz nebo ic.cz.......

Ale jen čistě filehosting jak mi bylo výše řečeno viz. rapidshare.com a nebo czshare.com.....

Věřím že víte jak tyto servry fungují... Jednoduše úschova dat....

nemyslím žádné pevné uživatele ani webprostor pro ně na mém servru, ale jen placený přístup pro stažení souborů uploadovaných lidmi na mém servru....

viz czshare.....
koupíš si 1 smskou 18GB pro stahování a můžeš si stáhnout cokoliv do 18GB
Railbot
Profil
pogg
A jsi připraven čelit žalobám za sdílení nelegálního obsahu?
djlj
Profil
Railbot
No ono je třeba to jednoduše kontrolovat. Já třeba mptrojky (když vidím, že to není nahrávka tuhle z nějaké oslavy) jednoduše hned mažu. Taky mi totiž před pár měsíci psali z IFPI :).
Railbot
Profil
No ono je třeba to jednoduše kontrolovat.
Zazipované a zaheslované soubory pojmenované třeba jako dovolená budeš těžko kontrolovat. Mazat také. Navíc u většího filehostingu to ani není možné ručně kontrolovat.
djlj
Profil
Railbot
No jo, to máš pravdu.
pogg
Profil
Railbot
A jsi připraven čelit žalobám za sdílení nelegálního obsahu?

No jak vidí a czshare.com tak postačí tyto podmínky:

* Je zásadně zakázano používat systém pro sdílení nelegálních souborů.
* Provozovatel se distancuje od zodpovědnosti za kvalitu, legálnost a funkčnost souborů.
* Veškterou zodpovědnost za odeslaný soubor nese odesilatel.
* Provozovatel si vyhrazuje právo soubor bez udání důvodů smazat.
* Veškteré soubory, které jsou neaktivní déle, než 40 dnů budou automaticky smazány.

Nebo ne??? :o))
djlj
Profil
pogg
A ty myslíš, že je někdo bude dodržovat? :D
pogg
Profil
Já s hlavně myslím že tímto jsem zbaven veškeré zodpovědnosti za obsah.....

Samozřejmě, že podezřelé soubory(warez) jako jsou třeba názvy rarů titanik_film.rar se budou mazat....


Nebo to tak nefunguje.....
Railbot
Profil
Já s hlavně myslím že tímto jsem zbaven veškeré zodpovědnosti za obsah.....
Ani bych neřekl.

Samozřejmě, že podezřelé soubory(warez) jako jsou třeba názvy rarů titanik_film.rar se budou mazat....
To by bylo jednoduché. Tak to ale nefunguje. Jak jsem už psal výše.
pogg
Profil
tak jak to dělaji ostatní????
temistokles
Profil
pogg
Já s hlavně myslím že tímto jsem zbaven veškeré zodpovědnosti za obsah.....
Ani bych neřekl.

Súhlasím, takto sa zodpovednosti nezbavíš, stále je to u teba, i keď si pravdepodobne čosi odnesie aj človek, čo to tam nahral, ak ho vôbec vypátraš.

tak jak to dělaji ostatní????
Veľké firmy rátajú s prípadnými žalobami (tušim prehral nedávno YouTube), okamžite vyhovejú žiadostiam úradov, ktoré im nahlásia nepovolený obsah.
entropic
Profil *
Chces filehosting, vzdycky to jde tak jestli trosku umis PHP tak to nebude problem stačí když si stahnes tohle http://www.uploadscript.net/demo/download.php?file=869e2cfdfb18d0af2c6 c212ba0901b4e pak to nahraješ na web přes ftp hlavne si otevri readme a prepis ty atributy jak tam pisou a pak uz staci mit hodne dobrej webhosting nebo server a mas to!!! proste se aspon kounete vic info zde http://www.uploadscript.net/ "dobrá zpráva zvládl sem to i já tak proč ne ty :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0