Autor Zpráva
Ručička
Profil *
Zdravím , potřeboval bych poradit, mám na stránce vycentrovaný div s nastavenou šířkou 60% a ten div mám obalený odkazem (<A ...) takže vlastně celý ten div funguje jako klikací odkaz, ale potřebuji aby jako odkaz fungoval jen ten div, protože když je jako blok tak ten odkaz okolo je rozatčený vždycky od začátku až do konce, jak udělat aby byl klikací jenom ten div? respektive jde nějak odstranit aby se div rostáhl na celou plochu? aby byl jako span, akorát ten je řádkový tak ho použít nemůžu
díky
Tomáš Hanus
Profil
Jsem natvrdly, ale vubec to nechapu.
potřebuji aby jako odkaz fungoval jen ten div
tak proste prizpusob div velikosti takove, jakou vyzadujes
Ručička
Profil *
dejme tomu že máš plochu širokou 100px v té ploše máš div široký 50px když na ten div najedeš myší tak funguje jako klikací odkaz ale protože div se automaticky roztahuje na celý řádek tak jako odkaz funguje celých těch 100px a já potřebuju aby jako odkaz fungovala jenom viditelná plocha toho divu teda těch 50px
Railbot
Profil
Nastav mu šířku jakou chceš?
Ručička
Profil *
šírku má nastavenou, ale jde o to že ten odkaz vždycky roztáhne na celou šířku elementu v kterém je... to na co se ptám je jestli jde u divu udělat aby nebyl blokový, tzn jak sem psal, něco jako span, zatím to mám řešené tabulkou ale radši bych to měl v divu
Railbot
Profil
Pořádně asi nechápu, čeho cheš docílit. Za prve odkaz obalující div funguje, ale nemělo by být, je to chyba (blokový prvek v řádkovém)- Proč raději nepoužiješ span když ho stejně chceš? display: inline/block pokud jde o čarování s elementy.
Ručička
Profil *
no span nepoužiju proto že to co má být v tom odkazu není na řádku ale více textu formátovaného, vím že ten odkaz by asi na to neměl být takhle použit, ale jak mám jinak udělám z DIVu odkaz?
Jediné co mě napadá je javascript a to moc nechci, kvůli případně nefunkčnosti při vypnutí JS v prohlížeči, nebo je i jiné řešení?
habendorf
Profil
<a ....>enyky<br>benyky</a>

a {display:block;width:200px;}
Ručička
Profil *
No to neřeší můj problém, protože já tam potřebuju mít ten div, nehledě na to že v něm mam i tabulku atp, proto potřebuju mít jako odkaz celý ten div, koukal sem na net a jediná možnost je asi přes ten JS
jojok
Profil *
v odkazu by mel byt span ne?
Plaváček
Profil
Ručička

Pokud potřebuješ mít v odkazu DIV, děláš nejspíš něco špatně. Možná by místo složitého vysvětlování pomohla praktická ukázka a někdo z nás by ti možná nastínil rozumné řešení. Takhle prostě nevím, co máš za problém.
Ručička
Profil *
Dobrá zeptám se jinak, jaký je nejlepší způsob jak udělat z divu klikací odkaz?
(ten div tam mít potřebuju...), zatím to řeším přes href v JS ale holt je to špatně při vyplém JS
Railbot
Profil
Ručička
Proč z divu? Proč ne ze spanu?
Ručička
Profil *
protože v tom divu bude mimo jiné ještě tabulka a další věci
Railbot
Profil
Ručička
Nemůžu si pomoct, ale přijde mi jako kravina dělat celý div odkazem.
mata
Profil
Mno "klikací tabulka" mi nepřipadá zrovna košer. Pokud je tomu tak pak bych divu přiřadil nějaký onclick, který bude volat location.href a do divu dal ještě odkaz, jako javascriptí alternativu.
Ručička
Profil *
No onclick tam mam ted, ale asi tam dám teda ještě odkaz co se vloží pokud má uživ. vyplý JS jako pojistku..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0