Autor Zpráva
Birkof
Profil
Nevíte někdo jak změnit defaultní stránku, kterou vygeneruje apache, když vlezete do nějakého adresáře? Obvykle je na té stránce napsáno index of a výpis souborů z aktuálního adresáře. Ta co je v poslední verzi apache mi nevyhovuje a potřeboval bych jí upravit.
Miloš
Profil
stránka se obvykle jmenuje index.php a bývá v document_root adresáři (ten se může jmenovat různě; je to nejvyšší adresář ve stromu adresářů, kam ukládáš své scripty).
Jestli ta stránka, která se ti nelíbí, obsahuje přehled všech možných vlastností a jejich hodnot, se vší určitostí obsahuje daný soubor toto:
<?php
phpinfo();
?>


Když ho smažeš (přesuneš jinam atp.), měl by se vrátit tebou uváděný výpis adresáře.
Birkof
Profil
Ne to jsem nemyslel. Po instalaci apache a nastavení document_root, když zadám do url:http://127.0.0.1, tak se mi zobrazí delaultní stránka s výpisem souborů v adresáři document root. Je to stránka kterou dělá apache, tu chci změnit, ne index.htm, nebo index.php či jiné soubory mou dodané, které se mi automaticky spouští.
DoubleThink
Profil *
Jsou zde jisté metody. Například jde vložit hlavička ze souboru nebo změnit výpis souboru z řádkového na tabulkový.
Dále viz Apache2: mod_autoindex
Birkof
Profil
Super dík, to jsem potřeboval.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0