Autor Zpráva
Tomáš Hanus
Profil
Zdravím,

nemohu se nějak rozhodnout nad následující otázkou, snad mi dá v tomto fórum jasno.

Tvořím program k evidenci HW a SW. Vše již mám hotové, ale potřebuji nějak vymyslet hierarchii softwaru co se týče licencí.

Můj prvotní "nástřel" byl ten, že do aplikace zadám SW-produkt, například Microsoft Windows XP, k tomuto produktu přidám třeba 30 licencí, které se budou odčítat postupně jak budou instalované mezi uživatele. Toto je asi řešení divné, neboť počet licencí by mohl být již u produktu.

Druhá myšlenka mě vedla směrem, že produkt bude pouze Microsoft Windows a licence již bude upřesnění, třeba XP, Vista apod.

Třetí myšlenka byla ta, že použiji produkt jako Microsoft Windows XP a licence budou položky s čísly, pokud se dokoupí další licence, přidá se jenom položka.

Řešení závisí také na licenčních číslech. Jak je to vlastně s čísly? Každa lincence jiné nebo stejné číslo? Příklad. Koupím si OS Visty s 30 licencemi. Budu mít 30 různých nebo stejných čísel?

Děkuji. Budu rád, když mi někdo pomůže přemýšlet.
izsak
Profil
Ak sa jedná konkrétne o licencovanie Windows, vždy treba mať podkladovú licenciu (OEM, krabica), čiže sériové čísla sú rôzne.

V prípade špeciálneho licencovania pre veľký počet počítačov existuje VLK klúč, ktorý sa používa pri hromadnej inštalácii.

Myslím, že každý produkt by sa mal zadávať do systému poďla toho, ako je ho možné licencovať. Niektoré produkty sú licencované Per User, Per Device alebo Per Processor - teda nielen podľa počtu nainštalovaných licencií.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0