Autor Zpráva
Sirius
Potřeboval bych sehnat nějaký kód, který mi náhodně bude vypisovat jeden asi z 20 textů, dlouhých 1-2 věty.
Chtěl bych aby to nebylo moc náročné, protože ic.cz na kterém zatím jsem je už i tak dosti pomalé :(
Jednou jsem narazil na nějaký kód co náhodně vypisoval vtipy a myslím že by se to dalo použít, ale už bohužel nevím, jak se jmenoval a kde jsem ho našel.
Prosím o radu, děkuji.
Greld
$vety[0]="První věta";
$vety[1]="Druhá věta";
$vety[2]="Třetí věta";
...

$kterou=rand(0,2);

echo $vety[$kterou];
Sirius
Díky moc, až budu mít víc času tak to vyzkouším.

Můžeš mi ale prosím vysvětlit tu proměnnou "ktera"? rand jsem pochopil ale to (0,2) už ne..
Mistr
Sirius
Řešení je samozřejmě i v JavaScriptu.
Mistr
Sirius
to (0,2) už ne
To je rozmezí, z něhož se mají volit náhodné hodnoty. Máš tři položky (0, 1 a 2).

Viz: http://www.z-moravec.net/php_learn/function/rand.php
Sirius
Takže když budu mít věty 0,1,2....17,18,19 tak $kterou=rand(0,19); ?
Sirius
Děkuji za obě možnosti řešení, ale který z nich je míň náročný a nebude (tolik) zbržďovat načítání stránky? Osobně mam blíž k php než k javascriptu..
Sirius
Budu muset použít javascript, protože můj web pracuje s include a vkládá mi do každé stránky hlavičku, menu a patku.. je to dost nešikovné ale v tu chvíli mi to připadalo v pohodě.. a předělávat přes 3MB čistého textu se mi opravdu nechce.. bohužel všechny ty vkládané soubory jsou *.html a nejde do nich vložit php.. jedině předělat všechyn ty include v každém dokumentu.. použiji javascript..

EDIT: Byl bych velmi rád, kdyby jste mi někdo pomohl s tím javascript kódem, sám to asi bohužel nezvládnu..
Sirius
Už není třeba, vyřešil jsem to..
Děkuji za vaši pomoc.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: