Autor Zpráva
James Kolbern
Profil *
Čuste lidi, trápí mě jedna věc ! Chci donutit můj odkaz, aby se otevíral v nové záložce prohlížeče.
V IE7 a těchto pokročilých prohlížečích už prostě není vhodné otevírat odkazy do nového okna
prohlížeče.
Miloš
Profil
Mám obavu, že to asi nepůjde; že je to v režii prohlížeče, jak si ho kdo nastaví.

Na stranu druhou ovšem musím položit otázku: z jakého důvodu chceš otevírat okna v nových tabech?
Mám na mysli to, že pokud jde o normální link, je zcela na mně, jestli ho otevřu do nového okna/tabu, nebo ne. Jakmile je tam ale target="_blank", ve stejném okně to neotevřu ani kdybych chtěl.
Jsem toho názoru, že pro nová okna mají opodstatnění pouze obrázky, a to ještě jako nouzové řešení, když nefunguje javascript (pop-up okno nebo lightbox). (Možná jsou ještě nějaké situace, kdy se nové okno snese, ale půjde spíš o výjimky potvrzující výše uvažované pravidlo, totiž že je to vůči návštěvníkovi neslušné.)
James Kolbern
Profil *
Tak to je vskutku zajímavé... Takto jsem o tom nepřemýšlel, "vošulím" to něják jinak :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jamese Kolberna:
Na tohle se tu nedávno ptal Keilew. Pokud vím, tak řešení neexistuje.


Reaguji na Miloše:
Mám na mysli to, že pokud jde o normální link, je zcela na mně, jestli ho otevřu do nového okna/tabu, nebo ne
Jen doplním, že kdyby šlo o formulář, tak máš smůlu.

Jakmile je tam ale target="_blank", ve stejném okně to neotevřu ani kdybych chtěl.
Ve všech dnešních prohlížečích existují postupy, jak takový odkaz otevřít ve stávajícím okně. Někde jsem je tu už kdysi popisoval, ale nemohu to vlákno najít a nechce se mi to psát znovu. Zkoušej.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0