Autor Zpráva
anonym
Profil *
Mám začátečnický dotaz.
Chtěl bych na mém webu vytvořit url podle kategorie. Například chci udělat url /jazyk-c/autori . Teď mám url www.pokus.com/jazyk-c-autori.html nebo www.pokus.com/sezn-jazyk-c (chtěl bych /jazyk-c/seznameni ) . A pořád tak Nepoužívam žádný RS a všechno mam v html.
Díky všem.
temistokles
Profil
mod_rewrite, hľadaj a nájdeš.
temistokles
Profil
Alebo si fyzicky tie priečinky vytvor.
anonym
Profil *
Díky, je to sice pěkný, ale nic si mi vlastně neporadil. Jak z adresy www.priklad.cz/jazyk_c_zaklady_kompilace.html dostanu třeba www.priklad.cz/jazyk-c/zaklady/kompilace ?
Píšeš, že to mám fyzicky vytvořit, ale nepíšeš jak.
Je tady někdo schopný poradit úplnýmu začátačníkovi? Mod_rewrite slouží jenom k přeměně dynamických url, ne?
temistokles
Profil
Otvoríš svojho obľúbeného ftp klienta, prípadne, ak bežíš na localhoste, svojho obľúbeného správcu súborov.
V danom programe vyberieš Vytvoriť zložku (Nová složka, New folder, Create directory, ...), napíšeš jej meno. Do danej zložky vytvoríš ďalšiu zložku rovnakým postupom. Keď dojdeš do žiadanej hĺbky vložíš tam HTML dokument s požadovaným názvom.

Už je to jasnejšie? :-D


Príklad takej adresárovej štruktúry (stromu):

[root]
+ ---- [jazyk-c]
+----------[zaklady]
| +------------- kompilace.html
+----------[pokrocile]
+--------------nieco.html
+--------------nieco2.html
+---- [delphi]
+----------[....]


K mod_rewrite. Ak sa pýtaš, ako vytvoríš adresár, radšej to vynechajme. Šlo by to ale použiť aj tu :-D
anonym
Profil *
Dobře, tomu rozumim. Ale když někdo zadá podle tvého schématu do prohlížeče adresu www.priklad.cz/jazyk-c tak to vypíše všechny soubory ve složce jazyk-c , ale já bych potřeboval po zadání stránky www.priklad.cz/jazyk-c vypsat menu náležící k jazyku c.
Vim, že to umí redakční systémy, ale ty by mi akorát zničily strukturu.
Mastodont
Profil
Všechny soubory ti to vypíše proto, že tam nemáš index.htm nebo index.html. Když chceš menu, tak si ho dej do takového souboru a ten prskni do každé složky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0