Autor Zpráva
Pavlína
Profil *
Můj dotaz bude asi dlouhý, ale nevím jak stručněji ho popsat.

Šablonu už mám vytvořenou. Ale nevím jak ji mám připojit k těm stránkám nebo tu stránku k šabloně. Četla jsem toto:"Při psaní nějaké nové stránky stačí stránku k šabloně "připojit". Stránka si do sebe uloží další poznámku, že patří k šabloně, a text stránky se automaticky nalije mezi upravovatelné poznámky. "
Když se tam uloží ty poznámky tak kde přesně je mám uložit...a jak tam mám psát ten text který se bude měnit...teda mám nějakou stránku a když vytvořím jinou stránku tak se liš í od ostatních jenom tím že tam je jiný text. takže ty poznámky tyhle: "
<!-- #BeginEditable "text" --> <!-- #EndEditable -->". mezi ty poznámky jak jsem to pochopila se vsune ten text ne?ale když dám připojit v té šabloně ke stránce tu šablonu tak se mi v šabloně vyvoří tahle poznámka(například) :<!-- #BeginEditable "diskografie.html" -->(diskografie.html)<!-- #EndEditable -->"
jenže ona se utvoří tam kde je ten kurzor takže nevím kde má být správně. a taky musí být nějaká poznámka v tom souboru ne? jenže mě se tam žádnýá nevytvoří a nevím jak toho docílit. Celou tu věc s těmi šablonami nějak nechápu :(

Pokud mi někdo rozumíte, prosím pomozte a odepíště
Worker
Profil
Pochopil som to tak, že ide o dwt šablonu.
DWT (dynamická webova šablona). Túto funkciu podporuje Front Page 2003 a Dreamweaver. Ide o
1. správu obsahu hlavičky, menu a patičky - ktoré sú aj po zmene na všetkých pripojených stránkach rovnaké, a
2. správu obsahu hlavnej časti stránky.
Je to dobrý nástroj (kto vlastní FP alebo DW), viac sa však používa funkcia include v PHP.
Viac napr. JPW: Skládání stránek z kousků.
Alebo ak bude potrebné použitie dwt popíšem.
Pavlína
Profil *
Ano přesně tak jde o dwt šablonu. No jinak tu část skládání stránek z kousků jsem četla a několikrát za sebou, ale moc jsem to nepochopila a ani tam není to dopodrobna jak se to dělá. Jestli teda můžeš, prosím dwt popiš. Děkuju
Worker
Profil
Ak máte urobenú stránku tak je to napr. súbor index.htm, ktorý vo FP uložíte ako index.dwt (FP si vytvára špeciálnu zložku s pomocnými súbormi).

Klasická stránka: hlavička, menu, obsah a pätička.
Obsah si v dwt označím ako spravovateľnú oblasť.
Potom mám napr. kontakt.htm ktorý si otvorím vo FP a pripojím k dwt. Zostáva v ňom rovnaká hlavička, menu a pätička, mením si obsah.
---------------------------
Z FP nápovedy:

Přidání upravitelné oblasti:
Otevřete soubor šablony DWT (soubor s příponou DWT).
Pokud je zobrazena celá stránka, klepněte v dolní části okna dokumentu na tlačítko Návrh.
Pravým tlačítkem klepněte na vybranou oblast, do které chcete přidat upravitelnou oblast, a
pak klepněte na příkaz Spravovat upravitelné oblasti.
Do pole Název oblasti zadejte název upravitelné oblasti, například Záhlaví, Text nebo Zápatí.
Klepněte na tlačítko Přidat.
Pak klepněte na tlačítko Zavřít.
Pavlína
Profil *
Jo tak už jsem malinko pokročila a začínám to chápat. Ale ještě jedna věc. Vy píšete :" Potom mám napr. kontakt.htm ktorý si otvorím vo FP a pripojím k dwt." jak to mám ale připojit k dwt? Když tám připojit DWT tak se mi objeví informační tabulka, že jestli chci tuto stránku uložit jako DWT šablonu a jestli jsem si jistá. No takže když dám ano, tak se mi ta normální stránka uloží jako další dwt šablona a to nechci. Chci to jen připojit. Nevím jak...:( proč mi to tak dělá?jinak mám normální verzi 2003, ale anglicky, takže nápověda mi je k ničemu :( Ppomůžete ještě ? Prosím :) děkuju
htac
Profil *
Neměla bys to rychleji ručně přímo v souboru? :)
Worker
Profil
Pavlína
Možno by som Vám mohol pomôcť zosnímaním postupu screenshot (FP 2003 CZ).
Ozvite sa mi na mail.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0