« 1 2 »
Autor Zpráva
n0_SEnCE
Profil
Potreboval by som vyriesit problem... mam obrazok, ktory ale nieje dostatocne velky na cele pozadie ( bez scroll-u ) dal som tag pre no repeat, a potom sa mi tam vobec ziadne pozadie neukazolvalo... ak chcem zvacsit ten obrazok, rozmaze sa bo je bitmap=/
Vladosik
Profil
n0_SEnCE
No a co chces?
n0_SEnCE
Profil
ako ten obrazok rozprestriet na celu stranku ako pozadie... aku tag mam pouzit ked mam pozadie napisane takto
<style>
body {
background-image: URL('majak.gif');
background-attachment: fixed;
background-color: black;
color: white; }
</style>

kde mam dat width a height?
Railbot
Profil
n0_SEnCE
Žádné rozměry se tomu nezadávají. Prosím tě, nechceš si nejdřív o CSS něco přečíst? Ptáš se tu v jednom kuse na blbosti.
Vladosik
Profil
Width a height? Procti si toto a jednotlive hodnoty: http://www.jakpsatweb.cz/css/background.html

Jinka pozadi budes mit tak velke, jako mas ten obrazek. Takhle ho nezvetsis, neroztahnes a navic je to i pekna blbost...
n0_SEnCE
Profil
no a potom ako mozem vytvorit pozadie ako je toto? http://www.semantika.name
n0_SEnCE
Profil
a mam to precitane-.- ....
Railbot
Profil
n0_SEnCE, co myslíš? Zkus vzít kladivo a vymlátit ho z nějakého šutru. Nebo si ho nakresli.

a mam to precitane-.- ....
To jsi četl možná tak Broučky, ne pojednání o CSS. Neptal by ses potom na takové kraviny, které tady chápe kdejaký začátečník.
n0_SEnCE
Profil
nechapem ako vytvorit to pozadie a v akom program.. tam nieje ani zmiek ka o tom ako vytvrit tak opzadie...
Railbot
Profil
n0_SEnCE
Třeba v Gimpu nebo malování. Nerad bývám nepříjemný, ale ty jsi neschopný až za roh, škoda ti něco vysvětlovat.
cs2
Profil
background!

v css do body

konkretne je to na webu kterej spravuju hnutikoa.cz!!

background: #9CBDD8 url("images/bg_body.gif") left top repeat-x; ukazka obrazku
dulerity tam je to repeate!!! pak ten obrazek muze mit treba na sirku jen 1px a ten prechod jak chces dlouhej udelej treba v malovani ja pouzivam photofiltre (tim ti ho i za me doporucuju - freeware!)
Flip
Profil
Railbot
se ti divím, že se vůbec nervuješ :D
takovým to existencím říkám jedním slovem... DEMENCE
n0_SEnCE
Profil
lolz vy ste obicajnt idioti, vy ste zacinali tiez, ja v mojich profesiach by som vas rozjebal ze by ste plakali...
Railbot
Profil
n0_SEnCE
Jenže tady nejsme ve tvé profesy (jaká asi, nic ve zlém, ale když přihlédnu k tvým myšlenkovým pochodům, tak to bude asi házení písku do míchačky). Idioti nejsme, snažíme se poradit, radíme ti. Ale opravdu nejsi schopný cokoli pochopit a detaily si dohledat sám. Na JakPsátWeb je většina základních věcí, na které se neustále ptáš a nechápeš.
n0_SEnCE
Profil
n0_SEnCE, co myslíš? Zkus vzít kladivo a vymlátit ho z nějakého šutru. Nebo si ho nakresli.

... rada ako nikdy... lepsu by mi dal moj mrtvy pes... myslim ze tento topic je na pytanie sa blbosti aspon take je destription
cs2
Profil
tjn Railbot si strasnej nervak staci rict ze se u background-image vyska a sirka nenastavuje kazdej zacatecnik ma proste hloupy kydy ja kdyz posloucham svyho bratra kdyz mi obcas neco k tomu povi (je to jen hrac her) tak se musim chlamat. Tim ze tu na nej budes rikat ze misto prirucky css cetl broucky mu asi moc nepomuzes, akorat bude mit dalsi otazky...
Vzdyt n0_SEnCE je este dite on se to casem nauci (-:
n0_SEnCE
Profil
lolz diky za help a za komplinm ent:D - Vzdyt n0_SEnCE je este dite on se to casem nauci (-:
Railbot
Profil
cs2
To jsem mu samozřejmě radil. Nějakou trpělivost mám, ale nemohu vystát lidi, co chtějí stále s něčím radit a sami se vůbec nesnaží.
cs2
Profil
Aha sry neber si to osobně (-: nj já chápu mě taky nebaví pořád někomu radit když se to dá lehce najít, ale vím jak sem na tom já občas se zarazim na nějaké blbosti na kterou kdybych se zeptal tak me popraví...
A fakt je pravda že člověka nase.. když se někdo ptá na banality který se daj přečíst v návodu na použití. Znate ten případ z řad rodičů, jak mám udělat toto a co mám tady zmáčknout zvl. když je to tam napsaný tučným písmem :D
n0_SEnCE
Profil
hmm skuste mi dat linku kde sa pise o tomto: ake pozadie mam vytvorit aby sa to rozprestrelo na celu stranku 800X600 alebo ine rozhrania?stopercentne tu to nieje, a keby som sa to spytat railbottshita ci co tak ma nery ako besny lol
roberta
Profil
n0_SEnCE
ake pozadie mam vytvorit aby sa to rozprestrelo na celu stranku 800X600 alebo ine rozhrania?

"rozprestrenie" obrázku na pozadí sa nedá urobiť
cs2
Profil
zkus na nejaky strance ukazat to co myslis

jestli je to ten pripad http://www.semantika.name tak tam mas pozadi bile a repeat-x tj opakovani po ose x



body {
background: #ffffff url("pozadi.gif") left top repeat-x;
}
n0_SEnCE
Profil
ale co sa tam opakuje? lol...
Railbot
Profil
n0_SEnCE
To pozadí. Ty už míš z toho lol vylolovanou mozkovku, že?
cs2
Profil
omg ten pruh setam opakuje a tak pak je jedno jak je velka obrazovka jestli 1px 800px 1024px nebo treba 1000002px a nahore se od horniho levyho rohu opakuje ten prechod (to myslim obrazek) a jinak je pozadi stranky barvy konecne toho prechodu.
A myslim ze by ses mel ucit neco jednodussiho nez takove veci jako je tohle je to sice jednoduchy ale pro tebe zjevne ne, nechci ti radit ale kdyz to nechapes

http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=201
zkus jet postupne!!!
n0_SEnCE
Profil
http://www.semantika.name ..
tam sa predsa opakuje ten prechod medzi modrou a bielou a nic viac, ako tam mam dostat tie stvrceky co vyzeraju ako "okraj" celej stranky????
n0_SEnCE
Profil
ja chapem ze sa to opakuje, ale..... ale tie stvorceky su tam len 2 krat a ostatne sa opakuje pocas sirky celej stranky...
cs2
Profil
existuje i neco jako zdrojovy kod stranky tak si ho prostudj a mozna to pochopis
n0_SEnCE
Profil
-_-' to som skusal na http://www.semantika.name nieje ani zmienka o pozadi-.-
Railbot
Profil
n0_SEnCE
To je zase pozadí jiného prvku, které se opakuje po ose y.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0