Autor Zpráva
pepak
Profil *
Mám skript, který vždy přečte N nejnovějších položek a vygeneruje z nich RSS feed. Problém je v tom, že uživatel je třeba týden mimo a když se konečně připojí, dostane zase jen těch N položek, přestože za dobu jeho nepřítomnosti přibylo třeba i mnohem víc položek. Zajímá mě, jak generátory RSS řeší tuto situaci. Mě by připadalo jako nejrozumnější, kdyby čtečky rovnou posílaly nějakou informaci o tom, které poslední ID (nebo které poslední datum) mají zpracované, třeba jako součást GET requestu: http://www.web.cz/rss.php?from=2007-07-01. Jenže mám docela pochybnosti, jestli opravdu něco takového dělají. Další možnosti, o kterých vím:

- Cookies: Teoreticky možné, prakticky si nejsem jistý, jak je to s podporou ve čtečkách a každopádně to vypadá, že žádný z kanálů, které čtu, tuto metodu nepoužívá.

- Speciální URL pro každého člověka (http://www.web.cz/rss.php?user=pepak): V zásadě asi funkční, ale je to dost otevřené pro DoS a i když vyloučím útoky, pořád to znemožní používat stejný feed na dvou různých počítačích.

- HTTP autentizace: Velice pochybuju, že to nějaká čtečka podporuje, navíc to sdílí druhou nevýhodu z předchozího přístupu.

- Vygenerovat všechny záznamy a nechat čtečku, ať si vytřídí, co nepotřebuje: Narozdíl od ostatních to asi bude fungovat vždy a všude, ale nedovedu si představit, že by takhle fungovaly třeba RSS feedy na eBayi. Vlastně mám takový nepříjemný dojem, že s takovýmhle přístupem by mě hosting brzy vyhodil i na mém poměrně malém webíku.
Kamil V
Profil
Hlasuju pro poslední odrážku. Nechal bych feed "bobtnat", aby tě hosting nezatípl, mazal bych z feedu záznamy starší jak třeba 2 měsíce. Ten kdo si za 2 měsíce feed nestáhl už asi nemá zájem o server a musí počítat s tím, že mu nějaké aktuality uniknou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0