Autor Zpráva
kari
Profil *
jde nějak udělat frame který by svou délku měnil podle obsahu ? žeby nebyl napevno ?

mám iframe a text může být větší a scroll se mi am nelíbí
Bubák
Profil
Jde.
kari
Profil *
ják ?
MiSHAK
Profil
přes innerHeight stránky v iframu.
Na každé stránce se vloží script, který zjistí výšku a předá ji fci rodičovskému oknu, která nastaví výšku iframu.

nevím z hlavy jak se určovala výška iframu ale skoro každý GUI prohlížeč má proprietární vlastnosti.
na vkladaných stránkách:
<script type="text/javascript">
<!--
window.onload = function(){
// musis zde zjistit vysku
window.parent.upravVysku(innerHeight);
}
//-->
</script>
na hlavní stránce (s iframem)
<iframe id="frame"></iframe>

v hlavičce:
<script type="text/javascript">
<!--
function upravVysku(vyska){
document.getElementById("frame").style.height = vyska + 'px';
}
//-->
</script>
Bubák
Profil
Momentálně nemám čas testovat napříč prohlížeči kód, který sem dal MiSHAK, ale pro Firefox, IE, Konqueror a Operu mám otestované tohle (netestoval jsem Safari):

<script>
function vypocet (elem) {
elem.style.height = elem.contentWindow.document.body.scrollHeight + 5;
elem.style.width = elem.contentWindow.document.body.scrollWidth;
}
</script>
<iframe onload="vypocet(this);" id="id_iframu" name="pokus" src="iframe.html" height="80" width="8" frameborder="1" scrolling="yes">nerámuje</iframe>

Doporučuji jako height a width použít nějaké "normální" hodnoty, třeba pro případ nefunkčnosti skriptu v méně běžném prohlížeči nebo vypnutý JS, výše uvedené hodnoty mám jen pro testovací účely.
Vojta008
Profil *
Toto řešení sice funguje ale rám když se prodlouží tak zůstane prodloužený i když se v něm oteře menší atránka. Lze nějak udělat aby se rám podle potřeby zase zmenšil?
Vojta008
Profil *
Bubákovo řešení tak úplně nesplňuje to co já potřebuji. MiSHAKovo řešení by mi možná pomohlo, ale chybí v něm část která zjistí výšku stránky(hledal jsem to ale nenašel), mohl by mi jí sem někdo prosím doplnit?
Reixhard
Profil *
neda sa urobit presne to, ale s obycajnym FRAMOM? Dufam, ze ano...
Mistr
Profil
Reixhard
Jak bys to chtěl udělat s obyčejným prvkem FRAME?
Reixhard
Profil *
ty woe! Takze to sa fakt neda??? Proste aby som mohol stranku scrollovat. Ked tam mam framy tak nemozem a ked mam dlzku framu napr. 2000pixelov tak vsetky framy sa stiahnu/roztiahnu...

len mi fakt nehovor, ze sa to neda, lebo ma šľak trafi................................................................. .......
Mistr
Profil
Reixhard
ty woe!
Pozor na to odborné výrazivo. Krom toho, to je oslovení na mě?

Přiznám se, že nerozumím Tvé otázce. Proč Ti nevyhovuje běžná rámová struktura?
<html>

<head>
<title>Příklad s definicí rámů</title>
</head>

<frameset cols="200,*">
<frame name="menu" src="obsah.htm">
<frame name="plocha" src="text.htm">
</frameset>

</html>
Bubák
Profil
Proč Ti nevyhovuje běžná rámová struktura?
Mám dojem, že "každý" je vystrašený z rámů, a myslí si, že vnořené rámy jsou menší zlo. To je pravda pouze tehdy, když se pomocí iframe vloží menu, nikoliv obsah. Pokud autor vloží pomocí iframe obsah, tak nevýhody rámů a vnořených rámů vyjdou úplně nastejno.
Reixhard
Profil *
nenene! To som tym "woe" nemyslel teba :D . Vy ste mi pomohli s tymi mojimi pochybnymi framami, ale s obycajnymi framami sa mi stranka neda scrollovat. (napr. pri rozliseni 1200*1000 - dlzka framov nemoze presiahnut 1000 pixelov)

Takze ked pouzivam Framy nemozem mat dlheeeeeeee menu a dlhyyyyyyyyyyyy obsah. A asi to ani tak nepojde, vsak? :(((


</head>


<frameset cols="*,1024,*" border="0">

<frame name="lavy-prazdny" src="nic.html" scrolling="no">

<frameset rows="190,747,70" border="0">

<frame name="logo" scrolling="no" src="sk/hore.html" marginheight="0" marginwidth="0">

<frameset cols="704,320" border="0">

<frame name="indexleft" scrolling="no" src="indexleft.html" marginheight="0" marginwidth="0">

<frame name="indexright" scrolling="no" src="indexright.html" marginheight="0" marginwidth="0">

</frameset>

<frame name="copy" scrolling="no" src="dole.html">

</frameset>

<frame name="pravy-prazdny" src="nic.html" scrolling="no">

</frameset>

<noframes>

<body>
bleble
</body>

</noframes>

</html>


- priklad

-vsimni si, ze ked nastavis Vysku framov na vysoku hodnotu, tak sa tie ramy stlacia.. Sorry asi trepem bludy ale je mi nejako zle :D Keby si este nerozumel co myslim, tak napis ja to vysvetlim lepsie, teraz si idem lahnut ... - pisal som to este do toho stareho Prispevku "rozlozenie framov" - asi 4 strana dozadu..cau

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0