Autor Zpráva
Jiří Bureš
Profil *
Mám více domén pro více jazykových verzí (example.cz, example.com, example.de). Obsah tvořený statickými stránkami je fyzicky uložen na jediné doméně (třeba example.cz) v různých složkách (example.cz/en, example.cz/de apod.).

Chci docílit stavu, aby když uživatel zadá example.com/page.htm mu byl nabídnut obsah example.cz/en/page.htm. Je to možné vyřešit nějakým elegantním způsobem?

Přiznávám, že různá rewrite pravidla nejsou můj šálek čaje, tak prosím o polopatistické odpovědi.
Yuhů
> Chci docílit stavu, aby když uživatel zadá example.com/page.htm mu byl nabídnut obsah
> example.cz/en/page.htm

Uživatel se nechá na example.com. Toho se dá relativně snadno docílit tak, že se nastaví výchozí adresář domény, na Apache je to DocumentRoot.
Pro doménu COM se nastaví třeba na .../en/
pro doménu DE se nastaví na .../de/
ty tři tečky jsou stávající DocumentRoot domény CZ.

DocumentRoot může nastavit buď správce serveru nebo se to dá naklikat v adminu hostingu.
Jiří Bureš
Profil *
Dušane, ještě jedna doplňující. Na example.cz mám takovou adresářovou klasiku. Na rootu je cz (cs) verze. V ní je vedle složek [en], [de], taky složka [images] pro jazykově neutrální (společné) obrázky. Z [en] a spol. se pak odkazuji skrze ../images/neco.gif. Co udělají ty dvě tečky, které sice fyzicky odkazují dobře (na disku to funguje), ale na webu po nastavení složky jako root by odkazovaly "ven".

Uznávám, že nejlepší odpověď je "tak si to vyzkoušej", ale já teď tu možnost nemám. Díky za doplnění.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0