Autor Zpráva
Pomik
Profil *
Čau všichni,

potřeboval bych poradit, jak co nejjednodušeji (nejlépe v html jazyce) zakázat možnost stáhnutí nějaké fotky ve fotogalerii... Představoval bych si to asi takhle: Někdo si klikne u mě ve fotogalerii na miniaturu, která se mu zvětší v novém okně, ale když na ni klikne pravým tlačítkem myši (neboli jakkoliv jinak ji bude chtít získat), nepůjde uložit. Samozřejmě bych byl rad, kdyby nešla uložit i ta miniatura...

Předem díky za odpověď...
Vladosik
Profil
Přes JavaScript zakázání pravého tlačítka...
Ale je to k ničemu. Tyhle dotazy už mě tu neskutečně unavují (každý týden se na to někdo ptá), prostě úplnému stahování fotek nijak nezabráníš a jestli nechceš aby si nikdo ukládal Tvé fotky, tak je na internet nedávej...
nothrem
Profil
Možnost 1: fotku rozsekat na malinké kousíčky, které přes HTML (třeba tabulku) nastaví zpět k sobě - tím maximálně ztížíš stažení fotky v celku
Možnost 2: použít nějakou grafickou nástavbu JS a fotku sám vykreslit na obrazovku (třeba ze zakódovaného souboru) - to má ale zatím jen minimální podporu prohlížečů (v případě IE nulovou)

Co funguje vždy pro uložení stažených obrázků:
1. Soubor > Uložit jako...
2. Najít obrázek pod Internet Temporary files
3. Print Screen
Taps
Profil
Pomik
Na intervalu jsem našel článek, tak se zkus na něj podívat...http://interval.cz/clanky/zakaz-kopirovani-textu-a-obrazku-ze-stranky/
viz také http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=52 322
Railbot
Profil
Pomik, pokdu nechceš, aby si lidé fotografie stahovali, tak je nedávej na internet. Protože jiná ochrana neexistuje a každý pokus o to nadělá větší škodu než užitek. Řešilo se to tady už Xkrát.
VitaZ
Profil
Pomik
Nejde, nejde, nejde!
Anebo tedy jde, ale veškeré takovéto ochrany:
a) rapidně snižují uživatelskou přívětivost
b) jsou velmi málo účinné a dají velmi snadno obejít, např. tlačítkem PrtScr
Tomáš Hanus
Profil
Pomik
jak jiz tady zminuji vsichni, pokud udelas nejakou ochranu, stejne tu fotku na obrazovku zobrazit musis a print screenu nezabranis, takze bud je nesdilej nebo to neres. Pokud ti jde o zneuziti, fotky jako veskera tvorba je chranena autorskymi zakony pokud je to prokazatelne.
fikus
Profil *
Pomik
jen bych doplnil, že na ně můžeš doplnit vodoznak (treba www.pomik.cz), pak každý i po stažení pozná, že jsou tvoje, když to uděláš šikovně.
Tomáš Hanus
Profil
fikus
Ano, ale to nezabranis tomu, ze si je nekdo stahne. Je pravda, ze je nemuze pote pouzit, ale je to hodne rusivy element a podle meho nazoru nepouzitelny. Tohoto se vyuziva treba v praxi, kdy chces jen ukazat nejaky navrh, opatris ho vodoznakem.
fikus
Profil *
Tomáš Hanus
samozřejmě záleží na charakteru jeho fotek a proč se o ně bojí, třeba mu to pomůže, třeba ne:)
Tomáš Hanus
Profil
fikus
asi máš pravdu, ale pokud nechce, aby je nikdo neměl, tak je nemá nabízet.
matragorn
Profil
jsou programi které zabrání PrtScr... mě to v jednom nešlo... pak jsem zjisti že program automaicky každou sekundu nebo i rychlejš maže schránku...obešel jsem to zase jiným programem :)
Hooonza
Profil
Co vodoznak? Stahování nezabráníš, ale u fotky se zobrazení např. adresy tvého webu bude každý vědět, kam patří...
Joker
Profil
matragorn
Vtip je v tom, že kdyby existoval webový prohlížeč dělající takováhle svinstva, nikdo by ho nepoužíval.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0