Autor Zpráva
inhibitor
Profil *
Dobrý den,
prosím o radu zkušenějších než jsem já. zkouším na stránkách měnění css pomocí styleswitch.js, dokonce jsem to přinutit, aby to pracovalo.
Problém je, že pokud přepnu styl na jiný, tak po přejití na jiný odkaz stránek se css vrátí na to původní, a tím pádem i na původní pozadí. Prostě lze nějak přinutit, aby si to nějak zapamatovalo už zvolený styl a to tak zůstalo? Nebo je zapotřebí použít php?
Jen dodám, že jsem začátečník.

problém v praxi:
uživatel si změní pozadí na index.html na modré. poté navštíví sekci odkazy.html a vrátí se mu tam původní pozadí, ne to jeho zvolené.

tento zdroják mám na všech stránkách
<link href="styles/style2.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

<link href="pozadi/styl1.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" media="all" title="Styl1" />
<link href="pozadi/styl2.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" media="all" title="Styl2"/>
<link href="pozadi/styl3.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" media="all" title="Styl3"/>
<link href="pozadi/styl4.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" media="all" title="Styl4"/>
<link href="pozadi/styl5.css" rel="alternate stylesheet" type="text/css" media="all" title="Styl5"/>
<link href="../stylp.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="print" title="StylTisk"/>
<style type="text/css">


problém asi je, že mě to na dalších stránkách vždy načte zase to style2.css a tím pádem zruší uživatelem zvolený "skin".

doufám že jste mě pochopili, děkuji za případné rady.
bukaj
Profil
Nejjednoduší bude ukládat si aktuální styl do cookies a z nich ho také brát. Na JPW můžeš najít, jak získávání, tak ukládání pomocí Javasciptu.

Samozřejmě by to šlo i pomocí PHP, ale když to už máš dělané s JS, asi to nemá cenu měnit. (BTW s PHP by to bylo asi také nejlepší přeš cookies.)

U JS, jiý z jeho podstaty, ale existuje možnost, že ho uživatel bude mít vypnutý...
Tomáš Hanus
Profil
inhibitor
Sam si si odpovedel.
Zkusim napovedet, snad spravne.

Jde to asi vselijak, i pomoci js, jen musis proste kde mas zapsanou cestu k css tu cestu zmenit podle vybraneho stylu. Proto musis mit tu cestu jako promenou, jestli mi rozumis. A do te promene pomoci css vkladas to, co si uzivatel vybere. Musis to mit ale pres nejakou desktopovou komponentu, treba cookies, jinak by se ti stalo, ze kazdy uzivatel si vybere jiny styl, promena se ti prepise a to vsem. Pomoci cookies se ti to nestane, protoze to budes mit personalizovane.

V (dot)Netu by to bylo treba takto
<link href="<%# LinkCSS %>" rel="stylesheet" type="text/css" />
a do LinkCSS by jsi to ukladal, respektive by jsi tam mel funkci, ktera ti to nacte z cookies daneho uzivatele

cookies se dela takto:
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript" TYPE="text/javascript">
<!--
nazev_cookie="LinkCSS";
link=prectiCookie(nazev_cookie);
zapisCookie(nazev_cookie,link);
// -->
</SCRIPT>
inhibitor
Profil *
děkuji mnohokrát za rady, určitě vyzkouším.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0