Autor Zpráva
Nai Dzet Quiv
Profil
Dobrý den, ahoj,
používám PHP4, ale některé hostingy instalují PHP5. Některé nechají běžet PHP4 i PHP5 paralerně.
Takže: radíte mi používat příponu .php4 - rozlišují hostingy použitou příponu, nebo mě přesunou na jiný disk, kde běží PHP4? Ptám se obecně, neptám se na žádný konkrétní hosting, takže budu rád za zkušenosti...
Děkuji.
Martin Kuželka
Profil
rozlišují hostingy použitou příponu, nebo mě přesunou na jiný disk, kde běží PHP4?

To záleží na konkrétním hostingu a jejich nastavení.
Nai Dzet Quiv
Profil
OK. Jak to máte na hostingu, kde máte stránky Vy?
P.S. pro všechny: nezajímají mě hostingy typu www.webzdarma.cz .
Nai Dzet Quiv
Profil
Ocením zkušenosti každého...
habendorf
Profil
Jak to máte na hostingu, kde máte stránky Vy?

Mě tam běží php5, ale neřeším to. Příponu mám jen php.
Chápu to dobře tak, že chceš pomocí přípony předávat skripty různým php enginům na jednom serveru?
Martin Kuželka
Profil
Mám weby na web4u.cz a place4u.cz.

www.web4u.cz - pouze jedna verze php, není, co řešit,
www.place4u.cz - má php3 :-) a php4. Myslím, že pro php3 je nastavena přípona .php3 a pro php4 .php a asi ještě nějaká jiná.

Jinak v .htaccess jde nastavit, jak se mají soubory s tou či onou příponou zpracovávat, takže si můžeš nastavit, že .ahoj bude php4 a .cau bude php5.
Nai Dzet Quiv
Profil
Ano, přesně.
Slyšel jsem o tom něco.
Já jsem zatím PHP5 nezkoumal, tudíž nevím, co je nového, co se upravilo (jestli) a tak dále. Bojím se, že se mi nějaké skripty zhroutí, když například hosting zamění PHP4 za PHP5.
Nai Dzet Quiv
Profil
M. Kuželka: chápu to správně tak, že pokud to v htaccess nastavím (a hosting bude nabízet PHP4 i PHP5), tak se vybere potřebná verze PHP - tudíž na přípone nezáleží?
Martin Kuželka
Profil
Pokud se nepletu, tak to lze.
Nai Dzet Quiv
Profil
Děkuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0