Autor Zpráva
kourra
Profil
Dobrý den, potřeboval bych změnit menu konkrétně "sidemenu" a tak, aby v nahlížení když najedu na odkaz.. aby nezmenil barvu.. jelikož mám odkaz, který musí být na dvou rádcích a když najedu na jednu řádku tak změní barvu jen ta jedna řádka.. děkuji za pomoc.. Koura
Casero
Profil
kourra
Nastav pro hover stejnou barvu v css. -> a:hover {color:stejna_barva_jako_ma_odkaz}
Bubák
Profil
Když už, tak takhle:
a:hover, a:visited {color:stejna_barva_jako_ma_odkaz}
Casero
Profil
Bubák
Já myslel, že když se zadá barva hoveru, tak ji automaticky přejímá i visited, když nemá nastavenou barvu. Aspoň to tak u mě funguje. :D
Bubák
Profil
Já myslel, že když se zadá barva hoveru, tak ji automaticky přejímá i visited, když nemá nastavenou barvu. Aspoň to tak u mě funguje. :D
Jistě, u mne taky, ale jakou barvu má navšívený odkaz, pokud není "přejížděn"?
Casero
Profil
Bubák
No právě stejnou jako obyčejný odkaz a. Nevím, jak je to možné, ale barvu navštíveného linku jsem nikdy nezadával a nikdy se to neprojevilo. Pouze, když nezadám barvu pro hover a obyčejný odkaz, tak je jiná barva u visited...je o tom nějaký čánek, nebo vysvětlení?..abych zde nešířil OT. :D
Plaváček
Profil
Casero

Zkus si přečíst tento článek http://interval.cz/clanky/css2-selektory-pseudotridy-a-pseudoelementy/ a pak se ptej.

Jenom doplním - každý odkaz může být výhradně v jenom z těchto stavů - navštívený (:visited) nebo nenavštívený (:link). Jinou možnost prostě nemá. O tom, jak na tom který odkaz je, se rozhoduje už při načtení stránky.

Ostatní pseudotřídy :hover, :active, :focus jsou takzvané dynamické a aktivují se až v závislosti na činnosti uživatele.

Z toho ti plyne jedno poučení - při definování vzhledu (formátu) navštívených či nenavštívených odkazů je dobré pamatovat na pravidla kaskády a definice zapisovat v pořadí od nejobecnější k nejkonkrétnější.
Bubák
Profil
Casero
Takže pokud ti rozumím, nedefinoval jsi barvu pro a:link, ale pro element a. Podle popisu by ale definice byla:
a {color:barva_pro_odkaz}
Casero
Profil
Plaváček
Moc díky, zajímavý článek. Takže jsem z něho vyvodil, že moje teorie, když se zadá barva pro odkaz, tak platí pro navštívený i nenavštívený.

Původní dotaz odkourra zněl:
když najedu na odkaz.. aby nezmenil barvu -> což je hover, který se aktivuje až v závislosti na činnosti uživatele...Takže nějak nesouvisí s navštíveným linkem. Proč tedy psal Bubák:
Když už, tak takhle:
a:hover, a:visited {color:stejna_barva_jako_ma_odkaz}
Plaváček
Profil
Casero

No tímto zápisem Bubák zamezil, aby se aplikoval hover na navštívený odkaz. I když by to šlo také takto:

a:link, a:visited, a:hover {color:stejna_barva_jako_ma_odkaz}
Bubák
Profil
Prostě si vyber:
a {color:barva_pro_odkaz}

nebo:
a:hover, a:visited {color:stejna_barva_jako_ma_odkaz}
kourra
Profil
DÍKY :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0