Autor Zpráva
kroxy
Profil *
chcel by som sa opytat, ci nahodou niekto neviete, ci sa da nastavit v mailovom klientovi napr thunderbirth nieco take ako ukladanie posty kompletne na HDD.
Potrebujem to prave kvoli tomu, ze email ktory mam prideleny providerom ma velmi malo miesta a ja potom musim tu postu vymazavat, ked tam je uz 90% napr a postu by som vymazavat nechcel.
da sa to?
dik.
somebody
Profil
Vždycky se pošta ukládá na HDD, u thunderbirdu konkrétně v nastavení v účtech je přímo záložka kam se to má ukládat ta pošta.
kroxy
Profil *
hej, tu zalozku som nasiel. ale doteraz som thunderbird nepouzival, az dnes som si nastavil cez imap a doteraz sa mi to ukladalo na providerom poskytnuty priestor 50 MB.
takze ked som to spravne pochopil, odteraz sa mi ta vsetka posta bude ukladat na moj HDD na compe a ten poskytnuty priestor uz vlasne nemusim riesit a vymazavat postu aby mi mohol prist dalsi email?
chapem tomu spravne?
dakujem.
Sirius
Profil
No thunderbird nepouzivam (ale neco podobneho jsem zkousel, nyni mam 3GB mista na mail tak to neresim :) ) ale rekl bych ze si musis nastavit jestli chces tu postu na serveru vymazavat, nebo pouze stahovat. Pokud ji budeš jen stahovat tak problem s mistem budes muset resit. Kdyz si das stahnou a na serveru smazat, tak potom budes mit postu pouze u sebe na HDD a problem s prostorem je razem pryc (tedy pokud ti nekdo neposle mail s prilohou vetsi nez 50MB :)
kroxy
Profil *
no ale jak si nastavit aby mi stahovalo a na serveru mazalo, tak to neviem.
pripada mi este jednoduchsie ten priestor si zaplatit a rozsirit. aspon 1 GB by malo stacit.
P_T_
Profil
Pokud se "díváš" na poštu přes IMAP, tak vždy zůstane na serveru ( pokud ji samozřejmě nesmažeš ).
Pokud ji chceš ukládat pouze na lokální PC ( po úspěšném stažení pošty se smázne na serveru ), tak přistupuj k poště přes POP3.
neuropalog
Profil *
staci mi to prenastavit na POP3 a ono to bude mazat samo automaticky?
P_T_
Profil
staci mi to prenastavit na POP3 a ono to bude mazat samo automaticky?

Ano u většiny klientů je to u POP3 výchozí nastavení

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0