Autor Zpráva
Sirius
Dá se onlick použít 2x u jednoho elementu ?
ic
Profil *
samozřejmě, že ano, ale pokud potřebuješ, aby se pokaždé stalo něco jiného měl by onclick směřovat na nějakou funkci
Sirius
Díky
Sirius
A ještě prosím, když mám

<script type="text/javascript">
<!--
function ukazat(id) {
document.all.item(id).style.display = "";
}

function skryt(id) {
document.all.item(id).style.display = "none";
}
</script>

A pak mám u určitého elementu

onclick="ukazat('tocochciukazat')"

Jak udělám, že když kliknu na jiný element, tak se to co jsem odkryl tímto elementem skryje a zaroven se otevre to co se ma otevryt u toho druheho elementu?
ic
Profil *
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/skryvane-zalozky.html
Sirius
Díky, ale mohl by jsi mi ten kod upravit primo pro moje pouziti? Ja totiz javascript neumim :(
Sirius
Vlastně celé se to stahuje ke stránce http://wowfansite.clanweb.cz/addony.php . Potřebuji udělat že v té tabulce budou všechny položky jako ta první po záhlaví. A po kliknutí na to určitou položku se mi zobrazí více info o ní a změní se barva jejího pozadí na barvu záhlaví, tak jako je to u položky Atlas. Poté když kliknu na jinou položku (s nějakou už "otevřenou") tak se ta "otevřená" zavře a otevře se ta další. Jde mi o to aby na té stránce bylo zobrazeno vždy maximálně jedno info... Jinak by to bylo pak hodně nepřehledné..
ic
Profil *
a jaké je tvoje použití?
Sirius
No řekl bych že když si přečteš příspěvek vyše nad tvým a zobrazíš si ten web, tak pochopíš. Má to být download addonů do jedné hry... A chci aby se mi po kliknutí na název toho addonu zobrazilo více info o něm.. No ale když o tomtak přemýšlím tak to možná nebude nejlepší nápad, já sem počítal s tím že každý člověk zná ty addony jako já nazpamět (a že jich je požehnaně :) ale on si každý asi bude chtít nejdřív bez jakéhokoliv klikání přečíst více informací o něm. No asi s tím chvíli počkám a pořádně si to promyslim..
ic
Profil *
tak potom:

<script type="text/javascript">
<!--
var shown = 1;
function shide(nid) {
el=document.getElementById(nid).style;
if ((el)&&(el.display!=null)) {
if(el.display == 'none') {
document.getElementById('tr'+nid).className = 'barva'; //barva je nazev css tridy
document.getElementById(shown).style.display = 'none';
el.display = 'block';
shown = nid;
return false;
} else {
el.display = 'none';
return false;
}
} else {
return;
}
}
-->
</script>

na každý řádek tabulky dáš pak:

<tr id="tr2" onclick="javascript:shide(2);";>

jméno musí být tr(číslo) no a onclick stejné číslo
Sirius
Noje ale jak ten kod pozna co ma otevrit?
Sirius
No nevím co dělám špatně ale ten tvůj kód nefunguje :(
Laman
mám to psané mizerným JS, jakým píšu, ale funguje mi to v IE i ve FF. každopádně kvalitativně lepší řešení nepochybně poskytuje ic nebo kdokoli jiný.

<style>
.skryvane{display:none}
</style>
<script>
zobrazena="pomocny"
function skryvani(polozka){
document.getElementById(polozka).style.display="block"
document.getElementById(polozka+"x").style.backgroundColor="red" //barva záhlaví
document.getElementById(polozka+"y").style.fontWeight="bold"

document.getElementById(zobrazena).style.display="none"
document.getElementById(zobrazena+"x").style.backgroundColor="white" //barva normálních buněk
document.getElementById(zobrazena+"y").style.fontWeight="normal"

zobrazena = polozka
}
</script>
</head>
<body>

<table>
<tr><td id="ax">
<a onclick="skryvani('a')" id="ay" style="cursor:pointer">název1</a> //název addonu
<br><span class="skryvane" id="a">lorem ipsum1</span> //popis addonu

<tr><td id="bx"><a onclick="skryvani('b')" id="by" style="cursor:pointer">název2</a>
<br><span class="skryvane" id="b">lorem ipsum2</span>

<tr><td id="cx"><a onclick="skryvani('c')" id="cy" style="cursor:pointer">název3</a>
<br><span class="skryvane" id="c">lorem ipsum3</span>

</table>

<span id="pomocny"></span><span id="pomocnyx" style="display:none"></span><span id="pomocnyy"></span> //vůbec to není vidět, jen pomocné pro funkčnost skriptu

PS:možná jsou tam nějaké chyby, kdyžtak mám funkční html na svých stránkách

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: