Autor Zpráva
Reixhard
Profil *
Cau,

Trapil som sa s tym a nakoniec som vobec nenasiel riesenie ako usporiadat framy do tejto polohy bez medzier :



FRAM logo - 1024*190px
FRAM mini okno - 1024*30
FRAM menu - 212*1000
FRAM hlavne okno - 600*1000
FRAM ankety atd - 212*1000
FRAM copy atd - 1024*70

Takze spolu - 1024*1290px

Chcem aby to bolo vsetko alignovane na stred, noresize, noscroll a aby tie okna boli uplne pri sebe... A prosim vysvetlit "jednoducho" ... najlepsie by bolo, keby nejaky borec napisal cely kod :)

Diky !
Reixhard
Profil *
Robil som to cez iFrame... Nebude lepsie s jednoduchym framom? ale chcem aby sa to uzivatelovi s rozlisenim 1024*764 dalo na celu obrazovku (nemusi presne) a uzivatelovi s 1200*800 (neviem presne teraz tie body) aby sa stranka zobrazila v strede prehliadaca a okolo by bolo pozadie (alebo jednoducha farba)

...
Bol by som rad, keby mi niekto pomohol :)
tiso
Profil
Reixhard Nie je vhodné používať rámce na tvorbu webstránok, ale čo je zložité na tom rozdeliť stráku na štyri "riadky" a jeden z nich na 3 stĺpce? Doporučujem viac čítať...
Reixhard
Profil *
TISO:

Kazdy to hovori.. Ale preco? V com su tie nevyhody? Je nejaka alternativa? O kolko je zlozitejsia?

Inac tie framy asi nepochopim nikdy... Fakt by mi to nemohol niekto urobit? Niesom lenivy, skor som lampa v tychto veciach.

Cau!
Bubák
Profil
V com su tie nevyhody?
www.jakpsatweb.cz/ramy-problemy.html

I dva rámy jsou hodně, takže si raději najdi vhodný CSS layout.
http://css.interval.cz/layouty/
Reixhard
Profil *
a predsa keby som chcel spravit tu stranku s tymi Framami neporadil by mi niekto? Lebo to Css by som musel trochu nastudovat a tu stranku potrebujem narychlo :(
tiso
Profil
Reixhard - tak študuj aspoň HTML, je tam vysvetlené ako to funguje...
Bubák
Profil
Lebo to Css by som musel trochu nastudovat a tu stranku potrebujem narychlo
Je to lepší, než studovat rámy, aspoň se naučíš něco užitečného, rámy ti budou na *****, vlastně na nic.
dis
Profil
Dobrou, propracovanou stránku rýchlo neurobíš, ani když CSS umíš... Předpokládám že se tady nikomu nebude chtít do toho, aby ti vyráběl stránku s ifrejmy či frejmy. Nastudovat musíš jedno či druhé, a v takovém případě rozhodně to druhé, neboli css.
Bubák
Profil
Předpokládám že se tady nikomu nebude chtít do toho, aby ti vyráběl stránku s ifrejmy či frejmy
Já jsem pro každou špatnost ;-)

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Bez rámů to neumím</title>
<frameset rows="190,30,*,70" border="0">
<frame name="logo" scrolling="no" src="logo.html">
<frame name="mini" scrolling="no" src="mini.html">
<frameset cols="212,*,212" border="0">
<frame name="menu" scrolling="auto" src="menu.html">
<frame name="obsah" scrolling="auto" src="obsah.html">
<frame name="ankety" scrolling="auto" src="ankety.html">
<noframes>
<h1 style="text-align:center;font-family:sans-serif">Bez rámů to neumím, tak si musíte počkat!!!<br>
Já to potřeboval narychlo</h1>
</noframes>
</frameset>
<frame name="copy" scrolling="no" src="copy.html">
</frameset>
Mistr
Profil
Bubák
Nemáš to v tom kódu nějak divně přeházené? Myslím předně pasáž <noframes></noframes> - nepatří až naspod definice rámové struktury?
Bubák
Profil
"Vypadlo" mi to takhle z PSPadu, přesněji z jedné jeho šablony, jen jsem musel několik "málo" rámů doplnit.
Kde se šoupne <noframes></noframes> je v podstatě jedno, prohlížeče neznající rámy si to najdou ("šikovně" nastavená Opera obsah v <noframes></noframes> viděla). Specifikaci kvůli tomu studovat rozhodně nebudu a validátoru se v tomhle nelíbí pouze atribut "border", který je podle W3C pouze pro tabulky.
Mistr
Profil
Bubák
Já jsem jen kdesi viděl, že <noframes></noframes> má být až na konci defince rámové struktury a navíc má mezi nimi být ještě tag <body>, resp. </body>.
Bubák
Profil
Mistr
Mám dojem, že <noframes></noframes> musí být ve <frameset></frameset>, ale jestli na začátku, nebo na konci, je myslím jedno. Uznávám, že na konci je to přehlednější.

<body> je nepovinný HTML tag, také koncová značka </body> je nepovinná ;-)
www.w3.org/TR/html401/index/elements.html
minsky
Profil
@ reixhard
pouzij radeji DIV, je to vcelku jednoduche na pochopeni..
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-design-position.html
Reixhard
Profil *
bubaku diky, ale neni to vono..

ja chcem aby tie framy mali velkost 1024* na pevno - stale i ked mam rozlisenie 1200*960, tak chcem aby mi to ukazovalo v rozliseni 1024*

...tak ja tu dam, co som skusal - chcem aby to vyzeralo takto, ale po hromade (cez iframe) (mam vela takychto blbych verzii, ale tato vyzera fakt najlepsie)

<body>
<center><iframe src="hore.html" align="middle" frameborder="0" width="1024" height="190" scrolling="no" noresize marginheight="0" marginwidth="0"></iframe></center>
<center><iframe src="mini.html" align="middle" frameborder="0" width="1024" height="30" scrolling="no" noresize hspace="0" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe></center>
<center><iframe src="lavy.html" align="left" frameborder="0" width="212" height="700" scrolling="no" noresize hspace="0" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe>
<iframe src="stred.html" align="middle" frameborder="0" width="600" height="700" scrolling="no" noresize hspace="0" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe>
<iframe src="pravy.html" frameborder="0" width="212" height="700" scrolling="no" noresize hspace="1" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe></center>
<br>
<center><iframe src="dole.html" align="center" frameborder="0" width="1024" height="80" scrolling="no" noresize vspace="0"></iframe></center>
</body>

myslim, ze sa to vola plavanie ramov... jednoducho, aby ten web bol vo vzduchu :)
Mistr
Profil
Reixhard
cez iframe
Musí to být přes IFRAME?

stale i ked mam rozlisenie 1200*960, tak chcem aby mi to ukazovalo v rozliseni 1024*
Je to sice ptákovina, ale kdo chce kam..., jak se v Čechách říká.

Pokud bys to, Reixharde, nemusel mít v IFRAME, pak s klidem použij Bubákův návrh. Jen místo hvězdiček vepiš konkrétní šířku, takže:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd"> 

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Bez rámů to neumím</title>
<frameset rows="190,30,1000,70" border="0">
<frame name="logo" scrolling="no" src="logo.html">
<frame name="mini" scrolling="no" src="mini.html">
<frameset cols="212,600,212" border="0">
<frame name="menu" scrolling="auto" src="menu.html">
<frame name="obsah" scrolling="auto" src="obsah.html">
<frame name="ankety" scrolling="auto" src="ankety.html">
<noframes>
<h1 style="text-align:center;font-family:sans-serif">Bez rámů to neumím, tak si musíte počkat!!!<br>
Já to potřeboval narychlo</h1>
</noframes>
</frameset>
<frame name="copy" scrolling="no" src="copy.html">
</frameset>
Bubák
Profil
Jen místo hvězdiček vepiš konkrétní šířku
Pak to ale prohlížeče vezmou podobně, jako procenta (přepočítají). Například, kdyby tam bylo "100, 200, 300, 400", tak výsledek není 100px, ale 10%; 20%, 30%; 40%. Jediným "řešením" by bylo vnořit "můj" frameset do iframe. Ten by byl vložený do tabulky s jednou buňkou <th>, aby celý tenhle nesmysl byl, pokud se tam vejde, uprostřed monitoru, jednoducho, aby ten web bol vo vzduchu. Nazval bych to šílenost ^ 4 (rámy*tabulka*iframe*negumový layout)

Nejlepší řešení zakázat internety.
Reixhard
Profil *
Mistr: vobec to nefunguje - stale to bolo na cele okno

OBRAZOK:



Rozmyslal som nad tym cely den a napadlo ma, ci by sa namiesto toho cerveneho miesta na bokoch (na obrazku) nedali dat opat framy (uff) a ich velkost by nebola PEVNA (namiesto paramentru by sme dali hviezdicku) - vsetko ostatne by malo PEVNE rozlisenie, takze by sa tie cervene okna na bokoch podla velkosti okna Browseru zvacsovali/zmensovali/zanikli.

Nemusi to byt fram, to je le moja verzia. Skusal som, a nedopadlo to dobre. Takze sa opat spolieham na toto forum. =)
Mistr
Profil
Bubák
Pak to ale prohlížeče vezmou podobně, jako procenta (přepočítají).
Když to říkáš, resp. píšeš...
Mistr
Profil
Reixhard
Skusal som
Co jsi zkoušel?
a) napsat v HTML svůj návrh s červenými bočnicemi?
b) ani červené bočnice nezajistily šířku stránky dle Tvých představ?
Bubák
Profil
Není mi jasné, co chceš udělat s šířkou a hlavně výškou, pokud se někomu tvůj web nevleze na monitor. takových návštěvníků bude hodně.
Proč tal lpíš na některých, dle mého nedůležitých rozměrech.

Rozmyslal som nad tym cely den
Lebo to Css by som musel trochu nastudovat
Podle mého bys udělal lépe, kdybys den věnoval studiu CSS, namísto prošlapávání slepých uliček.
Reixhard
Profil *
S vyskou nechcem nic zmenit, proste chcem aby to vyzeralo napr. takto -

http://www.gods-game.com/

aby ta stranka bola v strede (konstantna) - a tie cervene miesta by boli to na bokoch cierne (nic) a menili by sa podla velkosti Okna browseru. (namiesto atributu [cisla] by sme dali * )

dufam, ze ma uz pochopite a pomozete
Mistr
Profil
Reixhard
dufam, ze ma uz pochopite a pomozete
A kouzelné slovíčko?

proste chcem aby to vyzeralo napr. takto
Ovšem předkládaná stránka je tvořená pomocí kaskádových stylů, nikoliv pomocí rámů.

Já Ti samozřejmě mohu poupravit předchozí kód zařazením červených ploch. Avšak bude-li splňovat Tvé požadavky, nevím. Nemám čas (a upřímně řečeno ani chuť) to testovat. Tak tedy ten kód:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">

<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Bez rámů to neumím</title>
</head>
<frameset cols="*,1024,*">
<frame name="levy-prazdny" src="nic.html">
<frameset rows="190,30,1000,70" border="0">
<frame name="logo" scrolling="no" src="logo.html">
<frame name="mini" scrolling="no" src="mini.html">
<frameset cols="212,600,212" border="0">
<frame name="menu" scrolling="auto" src="menu.html">
<frame name="obsah" scrolling="auto" src="obsah.html">
<frame name="ankety" scrolling="auto" src="ankety.html">
</frameset>
<frame name="copy" scrolling="no" src="copy.html">
</frameset>
<frame name="pravy-prazdny" src="nic.html">
</frameset>
<noframes>
<body>
<h1 style="text-align:center;font-family:sans-serif">Bez rámů to neumím, tak si musíte počkat!!!<br>
Já to potřeboval narychlo</h1>
</body>
</noframes>
</html>
Reixhard
Profil *
TO JE ONO! Díky moc! Veľmi si toho vážim, už som ani neveril :)

A ešte taká úplne mini prosbička na záver - výšku rámov menu, obsah, ankety chcem zmeniť na 2000px tak, aby to neporušilo iné rámy. Pretože v prehliadači nieje posuvník. (Keď nastavím hodnotu výšky rámu na 1000, tak ten rám bude vysoký 1000px, ale tie rámy pod ním a nad ním sa scvrknú)

:) Díky :)
Reixhard
Profil *
A ešte taká úplne mini prosbička na záver - výšku rámov menu, obsah, ankety chcem zmeniť na 2000px tak, aby to neporušilo iné rámy. Pretože v prehliadači nieje posuvník. (Keď nastavím hodnotu výšky rámu na 1000, tak ten rám bude vysoký 1000px, ale tie rámy pod ním a nad ním sa scvrknú)


Da sa to? Staci len ANO/NIE ...Dakujem!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0