Autor Zpráva
Viki
Profil *
Zdravím pěkně, už se tady asi hodinu brouzdám a hledám podobné téma. Jde o prkotinu. Mám obrázek na kterém jsou některé části zajímavé (copak asi bude na obrázku???) a na ty chci dát mapu a odkaz, kde se stručně popisuje, co to znamená.
1) Přemýšlel jsem o odkazu do malého vyskakovacího okna (popř. udelat rám), ale to se mi moc nechce.
2) bublina <title> za chvíli sama zmizí a přestože se pokouším o stručnost, mohlo by to být pro uživatele moc málo času.
3) Přesdtavuju si (joo, to mi jde, ale skutek utek) bublinu, co zůstane na místě, dokud bude uživatel myší na odkazu (který nikam nepovede).
Asi CSS, že, ale ať listuju, jak listuju, aj chytré knihy jsem si půjčil, nějak to nemůžu dát dohoromady. onclick ="nazevFunkce()". Ve funci pak dám document.write a on mi to napíše, ale zase zmizí. Děkan
DJ Miky
Profil
Zkus Derova Cotojátka.
Michalek
Profil
Zrovna Cotojátka mají s obrázkovou mapou problém...
minsky
Profil
no pokud by nekdo vedel jak derovy cotojatka pouzit na obrazky, nebo trebas menu (ul, li) tak bych byl vdecny za radu..
neprisel jsem na to..
Viki
Profil *
Díky, zkusíme tedy cotojátka. Dám vědět, jestli se ze mě stalo dopadlátko.
Alphard
Profil
jsem OT, ale když už jsme u těch cotojátek, fungují vám v Opeře? aktuálně 9.23, ale i starší verze
mě nejdou (rozuměj zobrazí se normální title, černý rámeček, žluté pozadí a v něm html tagy) a nevím, jestli je to mým nastavením javascriptu nebo nepodporou
Bubák
Profil
Alphard
Fungují, ale musíš udělat drobnou úpravu. Dero ji někde publikoval, ale nemůžu ji teď najít. Pokračuji v hledání.
Alphard
Profil
Bubák
díky, to jsem nevěděl, začnu hledat
Alphard
Profil
http://dero.name/weblog/document-all-a-opera-9/

měl jsem pečlivěji hledat, omlouvám se
Bubák
Profil
Já mám verzi upravenou podle článku doma, ale teď mi to nemyslí a nedokážu to dát dohromady. Pamatuji si, že stačilo změnit jeden řádek.
Viki
Profil *
Zrovna Cotojátka mají s obrázkovou mapou problém... Když si kurzor naběhne na mapu, vyskočí cotojátko. Ale pak se už nechce schovati a cestuje s kurzorem až k nejbližšímu mapovému odkazu nebo konci obrázku. Zajímavé. Při cotojátkování běžného textu ohraničeného <acronym> zase zmizí hned po opuštění odkazu.
Kdopak mi poradí, jak se zbavit dolézajícího cotojátka?
Řešení 2.2.: Zalistoval jsem ve starší diskuzi o cotojátcích a našel jsem doporučovaný http://www.beauscott.com/2006/08/19/ajax-enabled-help-balloons/.
Pěkné, ale na mě moc složité. Stáhnul jsem všechny soubory, dal před </head> co tam má být, ale nezadařilo se.
Alphard
Profil
40+ Tooltips Scripts With AJAX, JavaScript & CSS
to mám v záložkách, ale jestli některé berou obrázkovou mapu, to nevím
Viki
Profil *
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=54 389
Tak nakonec je zdá se řešením zodpovězená otázka v diskuzi o něco výše.
Cotojátko je dobrý, ale v mapě jsem zjistil tuto chybu: Po opuštění prostoru area zůstává popisek u kurzoru. Zkoušel jsem div, class a podobné vylomeniny (tedy v tomto použití) a nevím, jak to vyřešit. Leda tak beseda s autorem. Kdyby této chyby nebylo, cotojátka by byla ideální. Pro dnešek mám cotojátek dost. děkuji všem přispěvatelům.
Viki
Profil *
No, a abych byl aktuální. Odkaz, co jsem citoval 21.8. z diskuze, tak ten prosím mi nejde na Exploreru. Takže zatím to vypadá, že vyhrají vyskakovací okna s pevným pozicováním. Ale ještě neházím flintu do žita.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0