Autor Zpráva
CATerPILAR
Profil
Vytvořil jsem si diskusní fórum a potřeboval bych doladit zobrazování aktuálních příspěvků. Forum má 3 úrovně Kategorie/podkategorie/příspěvky, a je pro registrované. Vycházel jsem z předlohy fora "phpBB". Forum bezvadně funguje akorát nemám nápad jak na ty příspěvky. Mám představu, aby se u každé nepřečtené (nekliknuté) kategorie objevila ikonka, to samé u podkategorie. Až čtenář lzeze do příspěvků tak mu zmizí ikonka u podkategorie v které byl...až navštíví všechny příspěvky ve všech podkategoriích tak zmizí ikonka u hlavní kategorie.
Ufff. Je to srozumitelné? Měl jsem jedno řešení pomocí cookies akorát se ukázalo napraktické. S přibýváním kategorií a podkategoríí přibývalo i cookies až byl limit vyčerpán a pak se už cookies neukládaly a vzájemně se mazali a od té doby forum blbě ukazuje nové příspěvky.
bukaj
Profil
CATerPILAR
Což takhle session?
peta
Profil
CATerPILAR
wz.cz forum je zajimave resene pres Cookies.

dalsi moznost jsou php session, ty nejsou tak omezene jako cookies.

A uplne nejlepsi to cele prestavet tak, aby cookies vyhovovali.
Pamatoval bych si pouze neprectene id a to do hloubky rekneme 10-20 pro kazdou skupinu.
Nebo by slo jeste pamatovat datum. Cas posledni zpravy v danem foru + id. Tim sice nedostanes presny udaj o precteni, ale vis, jestli tam neco pribylo.

Take muzes kazdemu registrovanemu uzivateli zridit v databazi polozku s prectenymi zpravami o jakekoliv delce. Primo treba ukladat do databaze: cetl uzivatel_id prispevek_id a ziskat info selectem
Alphard
Profil
doporučuji nepoužívat cookies
když jsou uživatelé registrovaní, je to zbytečné a když se připojují z více počítačů, tak nefunkční, ulož to do databáze
až navštíví všechny příspěvky ve všech podkategoriích tak zmizí ikonka u hlavní kategorie
nebylo by lepší udělat to tak, že se to přenastaví už při návštěvě kategorie? málokoho zajímá všechno, takže to nenavštěvuje a ikonka (pořád stejná) ztrácí smysl
nebo tam dát možnost "označit témata za přečtené", možná nejlepší řešení
CATerPILAR
Profil
Děkuju kluci za nápady, udělám to přes db. Každý uživatel bude mít id v nové tabulce a do ní si to bude pěkně ukládat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0