Autor Zpráva
Verča91
Profil *
Potřebovala bych poradit s tím žlutým pozadím na stránce http://www.ftipky.mysteria.cz/New/index.htm které nekončí tam, kde bych potřebovala. Není tam zatím nahrané všechno, předělávám design, jenom index, kategorie ftípky a hádanky a v té vtipy O Somálcích. Žluté pozadí mi končí těsně pod menu vlevo a já bych ho potřebovala protáhnout až úplně dolů. Nechci definovat nijakou určitou výšku, protože na každé stránce je jiná.
Díky za radu :-)
Verča
peta
Profil
CSS height, min-height

CSS
A blok - pozadi hlavicka
B blok - pozadi BODY nebo vlastni
C blok - pozadi paticka

A blok - pozadi hlavicka
B blok - pozadi BODY nebo vlastni
C blok - pozadi HTML/BODY (?height:100%)

jinak to menu, jestli tam mas neco s position absolute, tak dovnitr dej jeste blok s position:relative
Verča91
Profil *
Nějak nechápu, co tím myslíš, mohl bys to trochu rozvést? Jinak jsem zkoušela všechno možný s tou height a min-height, ale nic... :(
peta
Profil
Verča91
mno, ja taky nechapu, co mas za problem :)
Zkus to nejak presne popsat, jak bys to chtela?
Vysku neceho presne jako okno lze udelat jen javascriptem, aby to fungovalo spravne i v okne 400x400 i 1000x1000
bukaj
Profil
Verča91
Podívej se na wellstyled.com nebo na css.interval.cz, jak jsou tam řešené layouty.

Obávám se, že s tím jak to máš ty udělané (pomocí absolutního a relativního pozicavání) to nepůjde.
peta
Profil
Zkusim to jeste jinak priblizit...
A blok - pozadi hlavicka
B blok - pozadi obsah
C blok - pozadi paticka
[A [B][C] ]
A - position:relative; height:100% (to by mohlo fungovat, aspon, pokud je a = HTML tag) background img... padding-top:100px;
B - nic (margin-bottom:100px)
C - position:absolute; bottom:0; height:100px; background img...

asi je to stale zmatene. Jinak...
Zkus experimentovat s CSS height:100% pro konstrukci:
HTML
BODY
DIV class=A
DIV class=B /DIV
DIV class=C /DIV
/DIV
/BODY
/HTML
pro vsechny tyto tagy si zapni border:1px solid #f00; / 00f / 0f0 / f0f abys videla, co se deje.
Muzu si s tim pohrat, ale mozna spise po obede nebo zitra.
Verča91
Profil *
Tak jo, pokusím se to trochu přiblížit. Už na tom indexu je vidět, že to žluté pozadí divu container končí hned pod textem menu, pod Toplistem už nepokračuje, přestože container je ukončen až po Toplistu. (Toplist je sám nadefinovaný jako div.) Je to tedy:

<div class="container">
<div class="toplist">
</div>
</div>



Spíše mi jde ale o vnořený div class=obsah, který je vložen tím samým způsobem jako div Toplist. Myslím si, že je to vlastně proto, že pokud je text obalen v divu, ten div "nad" ním ho nebere jako normální text a délkou se mu nepřizpůsobí. Možná vykládam nějakou blbost, ale takhle to doopravdy vypadá.

Obarvila jsem některé divy, zelený je div head, modrý div container a červený div obsah.

Na indexu je k tomu další důkaz: Poslední aktualizace (div class="aktualizace") by měla být opět vnořená, ale ten červený border opět končí ještě před ní, což by neměl, protože je ukončen až po divu aktualizace.


Už vážně nevím, co s tím mám dělat, pravděpodobně jsem tady napsala nějakou blbost. Moc se v tom nevyznám, ale takhle jak jsem to naspala, by to mělo být.



bukaj Díky za odkazy, pokusím se z toho něco vykoukat.

peta Jestli si s tím kódem zkusíš pohrát, tak ti budu vážně moc vděčná.

Zatím díky vám oběma :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0