Autor Zpráva
Lotar
Profil
Zdravím,

problém je nasledovný:

Mám hlavičku o šírke 800 px poskladanú z niekoľkých nafloatovaných divov. Potreboval by som hlavičku horizontálne zarovnať na stred, pričom na jej ľavej a pravej strane by boli farebné pásy siahajúce od vonkajších (pravého a ľavého) okrajov hlavičky až po okraj obrazovky.

Riešenia, ktoré ma napadli, avšak neviem, ako urobiť ani jedno:

1. Uzavrieť celú hlavičku do divu so šírkou 100%, dať mu farebné pozadie a vycentrovať hlavičku horizontálne vrámci tohto divu. To by bolo dobré. Avšak neviem hlavičku vycentrovať práve kvôli tým nafloatovaným divom. Tie stále ostávajú na kraji.

2. Dať na okraje divy, ktoré by mali premenlivú šírku podľa toho, koľko chýba do okraja obrazovky. Tiež neviem, ako dosiahnuť také niečo. Pomocou JavaScriptu by to bolo jednoduché, avšak preferoval by som nejaké riešenie bez neho.

Vopred vďaka za akúkoľvek pomoc.
Manq
Profil
Lotar
Jestli to chápu správně.. Nestačilo by ty barevné pásy dát na pozadí tělíčku?
Lotar
Profil
Obávam sa, že sme sa nepochopili.

To síce môžem, ale prečítaj si prvý bod. Neviem hlavičku vycentrovať horizontálne z tam uvedených dôvodov.
Manq
Profil
Lotar
Uzavři hlavičku do divu, který bude mít šířku právě těch 800px a zarovnej ho na střed pomocí margin:0 auto; a <body> nastav text-align:center;.
Potom dej pozadí tagy <body>.

Nebo sem radši hoď kód, uvidíme.
Lotar
Profil
Manq
Veľká vďaka, nepoužil som síce presne tvoje riešenie, ale keď som tam pridal šírku, centrovanie funguje. :)
Manq
Profil
Lotar
Nemáš zač.

nepoužil som síce presne tvoje riešenie,
Co jsi z mého řešení nepoužil? Jestli ten text-align:center;, tak se ti hlavička na střed nezarovná na střed v IE.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0