Autor Zpráva
TanTan
Profil *
Nazdar, chcel by som spraviť niečo také, aby mi script zistil, pod akým menom je človek, ktorý si otvoril danú stránku so scriptom, prihlásený do PC.
Nejak som sa dopracoval k: echo "uzivatel je:".$_SERVER['AUTH_USER'];
ale nevráti mi to nič resp. je to prázdne. Tak ma napadá... nejde to len pod apache? Ja som na IIS...
dík
roberta
Profil
aj IIS má serverovú premennú AUTH_USER, len aby niečo obsahovala, musí byť splnených zopár podmienok. dočítaš sa to v dokumentácii o IIS

tu nájdeš zoznam všetkých IIS serverových premenných

žiaľ inak ti neporadím, pretože netuším či sa používatelia prihlasujú iba do windowsov, či sa prihlasujú aj do domény, či je web server v doméne, atď...
TanTan
Profil *
Užívatelia sa prihlasujú do domény - podniková sieť. Webserver je na doménovom radiči. Prihlasovanie mám už spravené cez session, ale tak sa musí každý prihlásiť aj do PC aj na stránku (ak do nej chce robiť nejaké zásahy). Iba to chcem zjednodušiť a naučiť sa niečo nové ;)
K tým podmienkam som sa zatiaľ nedopracoval... je tam toho dosť veľa. Ak vieš kde to presne nájdem tak by som bol vďačný za linku. Ak nie, tak sa budem v tom prehrabávať ďalej :)
roberta
Profil
a to akože na IIS programujete v php? divné...
skús použiť namiesto AUTH_USER premennú REMOTE_USER, alebo LOGON_USER
TanTan
Profil *
php mi bolo blízke, keďže dovtedy som robil len v C a nechcelo sa mi učiť asp...
zatiaľ všetko bez výsledkov, asi niečo nemám nastavené :(
roberta
Profil
vyskúšaj príkaz
print '<pre>'.print_r($_SERVER, true).'</pre>';

malo by ti vypísať všetky serverové premenné

ak sa v nijakej nenachádza prihlasovacie meno, tak sa musíš pohrať s nastavením webu na karte Directory Security na IIS. možno máš tam nastavený anonymný prístup...
TanTan
Profil *
Už som na to prišiel. Takže ak to bude niekoho tiež zaujímať:
V IIS
- vlastnosti webservera
- Zabezpečenie adresára
- overovanie a riadenie prístupu
- zrušiť "Povoliť anonymný prístup" a ponechať len "Integrované overovanie systému windows"

vďaka za pomoc pri riešení

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0