Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Jak sa daju vytiahnut php kody zo servera, roznych webov? Potreboval by som to na studijne ucely. Ucim sa programovat v php a najlepsie by som to pochopil pri studovani nejakeho konkretneho zdrojaku.
Dik, za rady.
Joker
Profil
Přihlásit se na server přes FTP a stáhnout si kódy. Podmínkou je samozřejmě mít přístup na server (jméno a heslo). Bez toho to nepůjde.
Leda požádat přímo autora o zaslání PHP kódu.
aDAm
Profil
dobry dotaz....rofl
AlešD
Profil
hal_sk

Řešení by bylo stáhmou nějaký GNU PHP projekt třeba
odtud a prostudovat zdrojáky.
hal_sk
Profil
Řešení by bylo stáhmou nějaký GNU PHP projekt třeba
odtud a prostudovat zdrojáky.

Kde to tam je? Nejak sa v tom neviem orientovat.
peta
Profil
hal_sk
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub11
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#main6
php u nas
AlešD
Profil
Zkusit třeba tady

Jinak open source je třeba redakční systém Textpattern , diskuzní fórum Vanilla a spousta dalších.

Úplný základ, pokročilé konstrukce a skvělá databáze vědomosti je na webu Jakuba Vrány
sim
Profil *
hal_sk
PHP zdroj akejkoľvek stránky zo svojej podstaty stiahnuť nemôžeš, a to nijako (jedine, že by si bol "hacker"). Na študijné účely môžeš použiť iba zdroje, ktoré ich autor zverejnil na stiahnutie.
Ak chceš napr. rôzne jednoduché skripty, pozri si napr. jaknaweb.com. Ak by si chcel celé systémy opensourcecms.com. Inak celkovo stačí hľadať v Googli s pridaným open source.
hal_sk
Profil
Jedneho kolegu som sa pytal ze jakym sposobom robi stranky na zakazku. On povedal ze dneska 90% tvorcov kody proste ukradne zinych www projektov a len ich pozmeni a ze aj on takto "tvori". Potom som sa ho opytal ze ako vytiahne php alebo asp skripty zo servera a on ze sa to da, ale ze na to musim prist sam.
Co na to hovorite.
Takto to dnes funguje? Alebo si kolega vymyslal.
Casero
Profil
hal_sk
Kolega je buď hacker, nebo si z Tebe dělal srandu. ;)
DJ Miky
Profil
Casero
Kolega si dělal srandu, nebo je c-r-a-c-k-e-r, nikoliv hacker.
sim
Profil *
DJ Miky
hal_sk

Povedal by som, že ani najlepší hacker (cracker aktivuje programy, keď ho necheme volať hacker, tak attacker, victim) nedokáže len tak na počkanie hacknúť ľubovoľný server (ak to dokáže, tak získať presné zdrojáky je tiež problém; väčšinou sa dostane do databázy a podobne).

Okrem toho, predstavte si, že by to bola pravda a "len tak" by sa kradli kódy webových projektov. Zverili by ste potom penieze ľubovoľnej banke používajúcej internet banking?

Ergo, kolega si robil srandu resp. nevedel o čom hovorí. To je aspoň môj názor.

(pozn.: Mohol to myslieť tak, že 90 percent nápadov, tém na web stránky je ukradnutých. To by som povedal, že je pravda.)
peto
Profil *
sim

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0