Autor Zpráva
Martin22
Profil *
Zdravím,

měl bych dotaz, pokud je redakční systém publikován pod licencí GNU GPL (není možno komerčně šířit), můžu si nechat zaplatit za tvorbu originálního desinu, nakodovani šablony a nahrani na ftp, že?

Díky za názory
Joker
Profil
redakční systém publikován pod licencí GNU GPL (není možno komerčně šířit)
GNU GPL neříká, že není možno software komerčně šířit.

Podmínka je ta, že pokud je produkt postavený na něčem pod GNU GPL, musí být šířen taky pod GNU GPL, tj. včetně veřejně (případně na vyžádání) přístupných zdrojáků.
Ale je možné to šířit i komerčně, dokonce si můžu i stáhnout něco pod GNU GPL a potom to prodávat. Akorát že asi nikdo nebude kupovat produkt, který si může zadarmo stáhnout.

Z čehož vyplývá, že i ty popisované úpravy by měly být v souladu s GNU GPL. Dokonce bych řekl, že tohle je předpokládaný způsob, jak ve světě free software mají programátoři vydělávat.

Pro jistotu připomínám, že jde o můj názor a nemusím mít ve všem pravdu.
Joker
Profil
Ještě dodám, že při případných úpravách samotného toho redakčního systému by ten výsledek měl být zveřejněn taky pod GNU GPL.

V případě šablon a designu si nejsem tak jistý, ale řekl bych, že pod GNU GPL zveřejněny být nemusí, protože jsou (nejspíš) oddělené od samotného redakčního systému.
Ale stejně je to asi jedno, protože zdrojáky HTML a CSS jsou zveřejněné tak nějak z principu fungování webu.

A trochu mimo téma připomenu, že ani věci vytvořené s použitím GNU GPL nástrojů nemusí být pod GNU GPL, takže například obrázek vyrobený v GIMPu není nutné zveřejňovat pod GNU GPL.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0