« 1 2 »
Autor Zpráva
triniti
Profil *
zajímalo by mě, jak dokázat, aby si nikdo nemohl bez mého vědomí kopírovat z mých stránek třeba fotky. aby se mu tam objevila taková ta cedulka, že to prostě nejde:)))
Martin Kuželka
Profil
Jaká cedulka?
Vít Dlouhý
Profil
Nezabráníte tomu, ošetření pravého tlačítka JavaScriptem, které zřejmě máte na mysli, je k ničemu. Pokud nechcete, aby si vaše fotky někdo kopíroval, tak je nevystavujte... :-)
Martin Kuželka
Profil
Řešením by mohl být vodoznak vkládaný do fotek.

To Vít: Já bych měl ještě lepší doporučení: Nefoťte! :-))
Webspy
Profil
Zabránit stahování obrázků apod. prostě nelze :-)
Yuhů
Profil
Asi nejlepší je dát do každého obrázku do rohu podpis. Málokdo má chuť to při krádežích ořezávat.
triniti
Profil *
ale na některejch stránkách to kopírovat nejde, třeba na www.csts.cz ... tak mi řekněte, jak to udělal...
DoubleThink
Profil *
Objektivně neexistuje způsob, jak zabránit v použití dat, které dorazily na klientův počítač.
dejwy
Profil
Nesmysl - staci zadat primo adresu obrazku, tim se nenatahne HTML + Javascript a je vse povolene.
Nehlede na to, ze Opere na nejake zakazni praveho tlacitka kasle. To ze to nejde v MSIE jeste neznamena, ze to nelze provest.

V podstate, kdyz to vidis na obrazovce jako soucast HTML, tak uz je to na disku a tim padem to lze zkopirovat.

HTML zadnou ochranu proti kopitovani neposkytuje.
bojars
Profil

tak toto mi trvalo s napísaním toho textu a skopírovaním na server 5 minút. Never tým smiešnym skriptíkom, že chránia niečo proti kopírovaniu. Kto chce, ten si fotku z webu stiahne....
ešte som pre ilustráciu zmazal aj copyright :-(
Lucka
Profil *
šte som pre ilustráciu zmazal aj copyright :-(

jak si to udělal???
DoubleThink
Profil *
Nástroj "razítko"?
bojars
Profil
"Yes, Clone Stamp"...
llook
Profil
jak si to udělal???
Asi takhle: stačí si v nastavení prohlížeče zakázat Javascript. Pak si můžeš obrázky klidně stáhnout pravým tlačítkem a dělat si s nima co chceš.
Krom toho, když si uložíš stránku jako kompletní stránku, tak se také uloží i tyto "chráněné" obrázky.
bojars
Profil
jak si to udělal???
.. sa týkalo toho copyrightu.

Ja som to počas pripojenia stiahol programom Irfan View z cache (Temporary Internet Files), bez potreby zakázania javaskriptu. Potom som to "upravil" a hodil na server (cez FTP), aby som to mohol tu zobraziť.

IE má oproti Firefoxu aj tú výhodu, že cachuje, teda aj firefox má cache, ale to už nemám nejako okuknuté... nepotrebujem to.

Tak ma napadá,že neviem čo by to urobilo, keby sa do kódu dalo to "nocache", a použil by sa ten skriptík.

Nemám záujem používať nocache a ani zakazovať pravé tlačidlo tak som to neskúšal.
S tým zákazom pravého tlačidla je to "prasárna" pre mňa hlavne preto, že som si cez kontextové menu zvykol otvárať v novom okne, tak keď na to narazím, tak hneď zatváram stránky a idem ďalej.
ale PrintScreen, je tu vždy, že...

Aj ja mám ten názor, že keď už niekto niečo prezentuje, nech sa zmieri s tým, že to čo zverejní je verejné... to označenie vodoznakom je asi naozaj jediná možnosť.
Cirdan
Profil *
Zdravim, ohladom zakazania stahovania. na stranke http://www.hopkins-aids.edu/hiv_lifecycle/hivcycle_txt.html je jedna animacia zobrazujuca infekciu HIV "Click Here to view the HIV Life Cycle in Flash animation" No a toto sa stiahnut neda.
Skusal som to podla tych roznych postupov co tu boli, ale aj tak sa mi to nepodarilo.
Takze bud som robil nieco zle, alebo sa to fakt da nejako osetrit.
Dakujem za odpoved.
habendorf
Profil
Cirdan: Trvalo mi to zhruba půl minuty: http://web.telecom.cz/kudela/diskuse.html

Zítra to smažu.



Doplněno: tak jsem to už radši smazal.
Cirdan
Profil *
Habendorf, jak?
habendorf
Profil
Podíval jsem se na kód toho malého okna s animací. Tam jsem našel tohle:
<PARAM name="Movie" value="HIVCycle.swf">

Takže jsem jen downloadnul URL http://www.hopkins-aids.edu/hiv_lifecycle/HIVCycle.swf a hodil to na web.
Cirdan
Profil *
habendorf, a ako ste to stiahli, normalne cez file/save as.., alebo nejako inak?
habendorf
Profil
Používám DAP - Download Accelerator Plus, free verze. Ke stažení zde:

http://www.speedbit.com/DAP7/DefaultLocal.asp?

Tam pak jde zadat URL ke stažení.
Honza Hučín
Profil
No, tady byla řeč o obrázcích, ne o flashi.

Doplnil bych ještě to, že se dá sejmout obrazovka s obrázkem (PrintScreen a Ctrl-V v grafickém editoru).

Něco jiného je, když jsou na stránce jen náhledy a velké obrázky jsou umístěny v autorizované zóně chráněné třeba zaheslováním adresáře. Ale to už je jiné téma.
Cirdan
Profil *
habendorf-- ooo dekuji ti hezka vilo... :-))))))
Nie fakt toto som potreboval, dakujem velmi pekne....
Myslim, ze to doma mam....
Fakt este raz dakujem...
Cirdan
Profil *
Habendorf----- dakujem Vam este raz velmo moc. Fakt to funguje. dakujem....
bojars
Profil
Viete, nedá mi reagovať:
netreba na stiahnutie mediálneho (myslím obrázky, *.swf, *.mpeg. *.waw... možno aj iné) súboru na disk nič iné, iba si ho otvoriť v IE, alebo v Opere.... možno aj v iných browseroch, ale tieto mám vykúšané. Potom si môžem spokojne "surfovať" po internete ďalej. A po odpojení, ale aj počas pripojenia (čo je zbytočné) mi je napríklad u IE súbor uložený na disku v adresári "Temporary Internet Files" (TpInFi).
Potom si cez thumbnails programu Irfan View prejdem podadresáre TpInFi a môžem si vyberať z toho, čo je tam uložené. Mám tam teraz aj ten súbor HIVCycle.
Naozaj na takéto operácie nie je treba "Download Manager"... netreba sťahovať to, čo je už na disku stiahnuté.
Jediná možnosť ako tomu zabrániť (asi) je "nocache". Vtedy treba skúsiť iné "metódy".
Tomik
Profil
Pokud si chceš stáhnout tu flash animaci, tak knlikni na ten odkaz pravým tlačítkem a dej "Uložit jako ..."
Stáhnout tu animaci flash

Prostě cokoli, co vystavuješ na internetu se dá nějakým způsobem stáhnout, nejde to ošetřit.
Jedna rada: dávej na interent jen data o která se chceš podělit s okolím :-)
habendorf
Profil
Bojars: Ale no jasně, Cirdan ale psal, že už vyzkoušel všechny zde uvedené možnosti (a ty jsi tu o tom už psal), takže jsem myslel že to bude právě případ nocache.
bojars
Profil
habendorf: Predstav si, že som si to myslel aj ja. Len som si to tak "cestou" overoval a nebolo, naozaj ho mám na disku.
To pravé tlačidlo je zbytočná strata času (môj názor).
Cirdan
Profil *
Bojars: Mozno ze to tam bolo len som to nevedel najst. netvrdim ze nie, sak ani niesom ziaden odbornik. Ale co dajme tomu v takom pripade, ze urcite sa s tym uz niekto stretol. Potrebujem nejaku separatku na diplomku. Najdem si nejaky vyhladavac (napr. www.sciencedirect.com) vyhladam si potrebny clanok. Chcem si ho stiahnut a hla... vybehne okno ze si ho mozem stiahnut za pouhych 30$. No to je nieco podobne ako pisal vyssie Honza Hucin?
citujem:"...jsou umístěny v autorizované zóně chráněné třeba zaheslováním adresáře.", alebo je to tiez nejaka taka sranda ako s tou animaciou?
Zaver: Takze podla mna jediny mozny sposob ako zabranit stahovaniu je mat zaheslovane subory urcene na stahovanie a bud za to pytat penieaze, alebo len pre znamych. Opravte ma ak sa mylim.
Dakujem
bukaJ
Profil *
Lidi zlatí! Obrázky stáhnete jednoduše. Pokud nemůžete kliknout pravým tlačítkem myši a používáte IE, máte několik možností:
1) Chyťte obrázek a přetátněte ho do adresního řádku, tím se zobrazí jen on, bez dalších ochran.
2) To samé, jen obrázek přetáhněte na plochu, nebo do nějakého okna s otevřeným adresášem - obrázek se uloží jako soubor.
3) Uložit jako > Uložit kompletní stránku a pak to prohledat.
4) Nepoužívejte IE, ale sosněte si ForeFox, což je prohlížeč, který nějaké blokování neřeší. http://firefox.czilla.cz/stahnout/
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0