Autor Zpráva
pepepa
Profil *
Ahoj, nedávno jsem na internetu našel seriál ( http://interval.cz/clanky/statistika-pristupu-v-php-pocet-unikatnich-n avstevniku/ ) , ve kterém se krok za krokem vytváří webová statistika. Postupoval jsem přesně podle návodu a ve výsledku i aplikace vypadá, že funguje jak má, ale v porovnání s jinými počítadly (blueboard.cz) nebo i statistikamy (toplist.cz) ukazuje absolutně jiná čísla (např. toplist ukazuje 200 návštěv a zmiňovaná statistika jen 57). Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli někdo s touto statistikou nemáte zkušenosti, případně jak ji upravit, aby naměřená data odpovídala realitě nebo jestli někdo máte vlastní aplikaci k dispozici a nebo znáte lepší seriál, kde se o dané problematice pojednává.... Byl bych vám moc vděčný za cokoliv ... přidávám svůj email mann.pepa@seznam.cz Všem předem moc děkuji
tomas657
Profil
Toplist počíta profesionalnejšie ako nejaký skript, takže to bude asi tým... "podomácky vyrobený skript" nepočíta všetky návštevy...
Joker
Profil
pepepa
To je úplně normální, že se různé statistiky rozcházejí. I když takovýhle rozptyl už je opravdu docela hodně.

1. odpovídají si ty hodnoty vůbec? Nejsou v té statistice Intervalu a TOPlistu pojmenované stejným slovem různé položky (zobrazené stránky, návštěvy, unikátní návštěvníci)

2. ta statistika z Intervalu započítá unikátní návštěvu z jedné IP za den, zatímco TOPlist z jedné IP za půl hodiny.
Kdyby například tentýž počítač pořád dokola obnovoval nějakou stránku, měl by (domnívám se) za den v TOPlistu vytvořit 48 unikátních návštěvníků, zatímco v téhle statistice jen jednoho. To může vyrobit dost podstatný rozdíl.

3. TOPlist jako takový někdy měří "podle plotu" :-)
VIRGIL
Profil *
Ze zkušenosti, TopList napočítá mnohem více návštěv než je návštěv opravdových. Součástí mého webhostingu je podrobná profesionální statistika návštěvnosti. Např. dnes mi TopList ukazuje 244 návštěv a opravdu jich bylo pouze 97 (ostatní byli návštěvy ze stejným IP v jiném čase). Dle TopListu se nikdy neřiďte, z dlouhodobého průměru počítá 3 krát tolik než je návštěv doopravdy.
Tomáš Hlaváček
Profil *
žádný nástroj ti nedá stoprocentně přesné výsledky, dokonce i profesionální řešení se ve výsledcích rozcházejí (tam je to ale spíš než chybami v technice měření odlišným přístupem k jednotlivým definicím např. co je unikátní uživatel, jak dlouhá je jedna návštěva apod. ) Pokud chceš mít výsledky použitelné pro analýzu webu dej si do stránek měřící kód od Google AnalyticsGoogle analytics - návod najdeš na dobrém webu nebo pro novější Google Analytics po redesignu na našem blogu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0