Autor Zpráva
ALcapone
Profil *
Dobrý den, mám takový problém. Jeden človíček mně vytořipodle zadání webové stránky s guestbookem. Jako ochrana proti spamu je použitá Capcha. TEn, kdo chce napsat vzkaz, musí opsat jednoduchý čtyřčíselný kod, normálně čitelný. Problém je v tom, že po nějkaké době tuto ochranu prolomili spam. roboti a začali si s náma "dopisovat" o stošest. Když jsem vznesl u autora stránek prosbu, ať s tím něco udělá (nejprve se velmi podivoval, jak se to mohlo stát), řekl, že jediné řešení je kod udělat méně čitelný, nebo s registrací. Najednou však začal dělat totálně mrtvého brouka a nechal mě tomu napospas. Jelikož se v této problematice příliš neorijentuji, potřeboval bych, jestli by mi někdo neporadil, jak minimálně zkomplikovat robotům cestu, at už horší čitelností kodu, nebo jinak. Díky moc za radu...
Joker
Profil
Co udělat něco podobného jako je tady na tomhle fóru?
Je tu políčko, kam se má doplnit nějaký text a to políčko se automaticky vyplní Javascriptem.
Při vypnutí Javascriptu je to tu vidět.
ALcapone
Profil *
Omlouvám se, že reaguji až teď, ale byl jsem teď nějakou dobu mimo...
Abych řekl pravdu, nechtěl bych se příliš pouštět do nějakých akcí, protože jak jsem již říkal, moc se v těchhle věcech neorietuji, nechtěl bych nadělat víc škody, jak užitku. Spíš jsem myslel, jestli by nebyl nějaký jednoduchý návod, jak to zkomplikovat, např. nějak stížit robotům "opisovat" antispamový kod. Teˇje tam prostě jen prázdný rámeček se čtyřmi stejně velkýmy a černými číslicemi. Myslel jsem, že by dala udělat horší čitelnost, nebo tak něco, ale nevím, jak na to. Dík za radu...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0