Autor Zpráva
Zick
Profil *
zdravim všechny, nevíte někdo, jak zajistit, aby se mi zamknul kód? Resp. aby když kliknu na zobrazit kod, tak aby se nezobrazil... Díky moc za odpověď

e-mail: djzet@cbox.cz
habendorf
Profil
Nejde, vždycky se to dá obejít.
mat
Profil
řeší se to javascriptem, "zamkne" se pravé tlačítko, ale na zobrazit kód v menu prohlížeče to nemá vliv, stejně tak to není funkční v "alternativních" prohlížečích - obyčejné lamě kód asi znepřístupníš, trochu znalý člověk si ho ale lehce zobrazí...

jen bych dodal, že to nemá moc smysl, zamykat kód, myslím, že málokdy obsahuje takové perly, že by to za to vůbec stálo...
Leo
Profil
Nejde, proc taky, Leo
Polaroid
Profil
To nemá smysl!

I. Musel bys bejt hodně dobrej, abys zakázal stránku kešovat. A aby tudíž nešla z keše vytáhnout. I kdyby se ti to povedlo, tak se připravíš o možnost použití keše a tvoje stránka bude zatraceně pomalá.
II. HTML neobsahuje žádné složité programové konstrukce, ani hesla do databází o které byses musel bát.
III. Pokud jsi vymyslel nějakou kvalitní css kontrukci, nebo něco jiného, na co máš copyright. Tak se raději pochlup a nesysli si to.
IV. Každej kdo umí PHP si může bez problému poslat na jakýkoliv server požadavek na jakoukoliv stránku a výstup si zapsat do souboru.
V. Prostě člověk nemusí bejt hacker, aby se dostal k jakémukoliv HTML kódu stránky, kterou navštívil.

Prostě na to kámo zapomeň. To je moje rada.
Boldrik
Profil
OK, tak se nam tu nasyslilo uz dost prispevku a JA TVRDIM ze to jde
Jde to JavaScriptem. Staci na googlu hledat "hide html" a mate vyhrano.
Spikee
Profil
Boldrik
Prečítaj sa príspevky vyššie...
ceflapoyd
Profil
Boldrik: i kdyby to slo tak si vypnu javascript a si tam kde si byl na zacatku...
Fred
Profil
Takže trochu OT a přitom k věci, dnes jsem si potřeboval vybrat z asi 50ti nabídek na webu firmu a to ne hned, ale po určitém prostudování. Ani si neumíte představit co s tím bylo za potíže. Dělal jsem to v práci, kde nemám upravený prohlížeč, jen čistou Mozillu. Po návštěvě prvních dvou stránek jsem byl nucem navštívit http://www.squarefree.com/bookmarklets/zap.html , protože jsem ty stránky potřeboval tisknout a přestože jsme opravdu velká firma, nechce se mi běhat třikrát denně pro barevný toner. Poté co jsem narazil na třetím stránku ve framech, kde nefungují ani ty bookmarklety a je nutné zobrazit pouze tento rám aby ty zhůvěřilosti šly vytisknout a v té stránce bylo navíc javascriptem zakázáno zobrazit zdrojový kód a taktéž zakázán výběr textu (že bych si třeba vytisknul jen výběr), tak jsem se naštval a doinstaloval webdeveloper toolbar, abych mohl snadno vypínat js. Tím vším chci jenom říct PROBOHA LIDI VZPAMATUJTE SE ! Opravdu si myslíte, že normální uživatel, který si bude vybírat namátkou třeba okna pro svůj dům, což je řádově sto tisíc korun tohle všechno umí !
Boldrik
Profil
Pri vypnuti JS by se stranky samo nezobrazily vubec

jinak je to na ho*no. HTML vam nikdo neukradne, neni co. Vsude je toho plno a kvalitnejsiho. Stejne jako veskery zakazovani vybezu, pravych kliku. Jen to vopruzuje, pryc s tim.
Kráťa
Profil
Boldrik
nepotřebuješ nějaké scripty, dáš si třeba soubor - uložit jako - úplná stránka a otevřít to v editoru.
Szucs
Profil
Rad by som sa spytal, an niektorych strankach, ked dam subor, ulozit ako, zacne sa mi stranka stahovat a po chvili mi vypise, ze stranka sa neda ulozit.

Ako to obist a stranku stiahnut?
Honza Hučín
Profil
K původní otázce: už je to dlouho, ale viděl jsem zašifrovaný kód, který se stáhl do prohlížeče, ten tomu rozuměl, ale pro uživatele to bylo nečitelné. Kdybych si já tak vzpomněl, kde to bylo a jak to fungovalo...

K další diskusi: je to podobné jako ochrana auta nebo bytu proti krádeži. Nic není úplně stoprocentní, ale aspoň proti amatérským zlodějům to zafunguje a profíka to může odradit a půjde radši vedle. Na druhou stranu - učíme se na konkrétních příkladech, takže syslit si svůj kód je poněkud nekolegiální :-)
Kajman
Profil *
Když uděláte kódování v js, tak tam samozřejmě musíte dát i funkci, co to rozšifruje. Stačí si tedy jen tu funkci zavolat a výsledek dát třeba do nějakého textového pole. Takhle kód neuchráníte.
Zick
Profil *
Skvělé, děkuji moc za zodpovězení otázky! Vidím že je spoustu důvodů to nedělat.... díky
Peta
Profil *
pouzij komprimacni Javaaplety a spol. Byla to nejaka nefree verze, ale kodovani se da udelat rucne podobne.
Uzivatel, kdyz najede na stranku, tak se mu to pokusi nainstalovat bud aplet nebo activeX, ktere bude umet stranku dekodovat. Kdyz se akce nezdari, mel bys na to upozornit.
Samozrejme, kdo moc chce, tak si zdrojovy kod webky dokaze zobrazit s pouzitim nejakych pluginu do prohlizece, treba.
thingwath
Profil
Peta
To je šílenost.
Leo
Profil
Ja jsem si naivne myslel, ze ucelem webu je stranky zpristupnit, ne naopak, Leo
Kráťa
Profil
Peta
ty vado...
Fred
Profil
Peta Přesně jak píše thingwath je to šílenost a navíc nesmysl. Za prvé je to kontraproduktivní, protože to znemožní indexaci vyhledávačům a za druhé je to k ničemiu, protože na rozlousknutí není žádný plugin potřeba, stačí bookmarklet na přepis stránky na generovaný zdroj, třeba javascript:document.write(document.documentElement.innerHTML); document.close();
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0