Autor Zpráva
koule
Profil *
ahoj,
dělam rs, potřebuju ke článkum přidávat fotky. miniatury. zatim jsem to udělal tak že mam upload a po uploadu to vypíše adrsu obrázku. tu adresu uživatel zkopíruje do políčka adresa obrázku a ta adresa se vloží do databáze. a potom ji jenom vypíšu. potřebuju vědět na jakym principu funguje vybírání obrázku rovnou z počítača a vkládání a jeho adresy do DB. nebo nakej navod jak to udělat. dik
Str4wberry
koule
A co použít nějaký WYSIWYG editor, který má upload obrázku / procházení složek implementován? Třeba FCKeditor.
koule
Profil *
to ne. to by se mi ten obrázek přidal do html v tom obsahu. ale já ho chci mít zvlášt.
Str4wberry
koule
Jakt to myslíš — zvlášť?
koule
Profil *
no prostě se mi to potom na stránce vypisuje z DB. a já chci mít v levo malej obrázek a napravo text. každý to mam v jinym divu. jako je to např. na stránce www.zstgmpodebrady.cz
koule
Profil *
tak nevíte jak to udělat. je to skoro ve všech systémech. jenže z toho to blbě pochopim.
Str4wberry
koule
No tak ve formuláři pro přidání článku budeš mít input pro vybrání obrázku. Obrázek uploadneš a jeho jméno/adresu si vložíš do databáze. Při výpisu tedy použiješ uloženou adresu obrázku.
koule
Profil *
no to jo, ale jak mam udělat aby se mi automaticky ta adresa uploadnutýho soubrou vložila do toho inputu.
a když použiju ten input u toho uploadu rovnou tak tam zase je adresa obrázku jako adresa z počítače naký C://huhuzgz/bzv
Str4wberry
koule
Tak si ten formulář zkus odeslat. Když se ten input (type='file') bude jmenovat soubor (name='soubor'), tak by Ti <?php echo $_GET[soubor];?> mělo vypsat jeho samostatný název.
pava
Profil *
Zdar, mam na webu fck editor, vsechno funguje, akorat kdyz chci pres ten editor pridat obrazek, tak to se mnou nemluvi a to doslova. Nehlasi ani zadny hlasky, tvari se, jakoby upload probehl, ale nic se nedeje. Nevite, co s tim? Jak to treba prenastavit? Nebo to muze byt tim, ze je to na domene ....wz.cz?
Jozefe
Profil *
koule

kdys vypises data z db vygeneruje se stejne html kod pro vypis :D:D:D:D:D

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: