Autor Zpráva
mackopu
Profil
Ahoj, začínám experimentovat se souborem .htaccess. U providera jsem zařídil, aby to bylo povoleno a už se mi podařilo "rozhýbat" vlastní chybovou stránku. Teď zkouším zaheslovat obsah jedné složky a vycházím z návodu na http://tvorba-www.bravepages.com/htakses/azhtakses060.htm. Bohužel se mi to stále nedaří. Vytvořil jsem si zmíněný skript, který pomocí funkce crypt() zašifruje heslo, ale pokaždé mi to vypíše jiný řetězec. Snad proto se po zadání jména a hesla nemohu do složky dostat (?). Předesílám, že soubory .htaccess, .htpasswd a php_info.php mám v téže složce.
Netuším co dělám blbě. Poradíte?
Honza Hučín
Profil
To znamená, že po požadavku na stránku z autorizované zóny se ti zobrazí dialog pro uživatelské jméno a heslo, ale nepustí tě to dál? To by bylo dobré znamení, že jsi na správné cestě. Prověř, jestli nemáš zapnutý NumLock nebo CapsLock, jestli nemáš přepnutou klávesnici apod.
Kajman
Profil *
To, že to vypíše jiný řetězec, pokud nepoužijete sůl, je správně, toho se nebojte. Máte správně cestku k tomu souboru .htpasswd?
mackopu
Profil
Přesně. Zobrazí se dialog a nepustí mě dál - tedy jsem na dobré cestě.
NumLock atd. zapnutý nemám :-) Cestu k souboru .htpasswd jsem nastavil podle návodu na uvedené stránce - v tomto případě /usr/local/apache/htdocs/ - to mi vypisuje phpinfo umístěné na serveru ve stejné složce.
Kajman
Profil *
Cestu napište relativně. Např. jen
AuthUserFile .htpasswd
mackopu
Profil
Tak jsem to zkusil a stále totéž.
V souboru htpasswd mám např. následující řádek:

mojejmeno:$1$7C1DEmPE$kPxNlA9ovoRcrBlMIyIeH2

a v souboru htaccess:

AuthUserFile .htpasswd
AuthGroupFile /dev/null
AuthName "Neveřejná sekce"
AuthType Basic

require valid-user

a hází to hlášku:

Authorization Required
This server could not verify that you are authorized to access the document requested. Either you supplied the wrong credentials (e.g., bad password), or your browser doesn't understand how to supply the credentials required.
Honza Hučín
Profil
Myslím, že v návodu na této stránce je chyba, já jsem se jí dopustil taky. Podle mě není směrodatná cesta v proměnné _SERVER["DOCUMENT_ROOT"], ale v proměnné _SERVER["SCRIPT_FILENAME"]. Tedy ne /usr/local/apache/htdocs/, ale v mém případě /DISK2/WWW/petnik.cz/atd... Když jsem to opravil, začalo mi .htaccess chodit.
Ikarus
Profil
Já teda mám na localhostu ten problém, že mi to v htpasswd nebere zašifrovaný heslo, ale musím ho tam dát nezašifrovaný...tenhle problém by to teda být neměl, ale poskytovatelé hostingů jsou různí...

mimochodem, jestli někdo víte, jak to nastavit na localhostu, tak pls poraďte
Kajman
Profil *
A když tam dáte tenhle hash?
http://www.fi.muni.cz/cgi-bin/genpas.cgi
mackopu
Profil
Takže:
Ta cesta ze _SERVER["SCRIPT_FILENAME"] vůbec nefunguje, tzn. že se ani neotevře dialog, tak jsem to vrátil na relativní cestu, která ten dialog alespoň otevírá.
Ten hash se chová stejně jako to zašifrování předtím, přesto děkuji.
Mám pocit, že "ta věc" nemůže najít to heslo, nebo co už sakra.

Tedy současný stav:

.htpasswd:

a:$1$.JdURIVS$BKrNDrZEygBbp1Pt5nTer/

a v souboru htaccess:

AuthUserFile .htpasswd
AuthGroupFile /dev/null
AuthName "Neveřejná sekce"
AuthType Basic

require valid-user

jméno je "a", heslo "a", možno zkusit na http://www.iszos.cz/pokus/phpinfo.php
Anonymní
Profil *
Mam rovnaky problem, uz sa vam to podarilo vyriesit?
pinocchio
Profil *
mne sa to podarilo vyriesit tak, ze problem bol v tom, ze bolo treba zobraz cestu z
_SERVER["SCRIPT_FILENAME"] a nie z _SERVER["DOCUMENT_ROOT"] (skript phpinfo.php som spustil v zlozke, kde je .htpasswd) je totiz uplne ina, pre porovnanie:
_SERVER["DOCUMENT_ROOT"] = /usr/local/apache2/htdocs
_SERVER["SCRIPT_FILENAME"] = /DISK2/WWW/layoutd.net/www/secure/phpinfo.php
Yuhů
Profil
tím by se to vysvětlovalo. Mně se to taky nikdy nepodařilo rozběhnout.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0