Autor Zpráva
Nightmare
Profil *
Mel bych docela zapeklitej problem. Uz sem ho resil s par lidma, ale nikdo to nechape ani admini z novyho hostingu mi nepomohli...

Presel sem na jejich novej hosting. Importoval jsem databazi z puv. databaze na starym hostingu. Importovanej soubor byl v kodovani utf8, tak jsem to taky pri importu pres phpmyadmin nastavil na utf8. Data v db jsou kodovana v latin2 czech. Web je v utf8 proto po pripojeni k db mam nastaveno names na Latin2. Ale najednou kdyz vypisuju ty data je kodovani nekterych znaku spatne a zobrazuji se misto nich dva otaznicky. Na starym hostingu to ale nedelalo. Kdyz ted vyzkousim bunku se spatnym kodovanim pres skrip updatovat, tak hle najednou je to ok, ale pri tom v databazi to slovo vypada stejne jako predtim...

Chape to nekdo? Nebo je to naka chyba matrixu ja uz nevim...
havs
Profil
Je to trochu zamotané, jestli rozumím dobře, tak jsou znaky utf-8 uložené ve znakové sadě latin2,
tak by se to mělo importovat taky v latin2 - za předpokladu, že nový hosting je nastavený stejně.

Jestli je nová MySQL nastavená na utf-8, tak to bude asi třeba nějak převést, možná načíst export v čitelné podobě do PSPadu a uložit v potřebné sadě - teda jestli jsi doma na windows.
Kajman_
Profil *
Web je v utf8 proto po pripojeni k db mam nastaveno names na Latin2.

Tam bude asi kámen úrazu. Names nastavte podle webu!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0