« 1 2 »
Autor Zpráva
antabe
Profil
Dobrý den.
Můžet mně prosím pomoct vytvořit kód (XHTML) na stránku, aby bylo zachováno původní formátování textu z kroniky, kterou se snažím přepisovat na naše rybářské stránky?

tady je formátování originálního textu v kronice.
Manq
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/letter-spacing.html
tajny spion
Profil
...ve spojeni s http://www.jakpsatweb.cz/css/word-spacing.html
antabe
Profil
dobře, ale třeba ty mezery mezi písmeny co vidíte na originále mám pak porovnávat na web strábce podle oka jestli je to stejné?

A ta čára na podtržení ? Když jsem dal <span style="text-decoration: underline">, tak jsem měl potrženo pouze 1962 - 1970, ale ne celý odstvec?
tiso
Profil
Na tom obrázku toho veľa nie je, skús toho uviesť viac i s popisom ake údaje tam vlastne majú byť..
antabe
Profil
tiso

nerozumím, mám stránku A4, na které je uveden text kroniky ( na obrázku je jenom záhlaví) a tento text potřebuji v nezměměném formátování přenést na webovou stránku.
Manq
Profil
antabe
A ta čára na podtržení ?
Celému odstavci nastav border-bottom:1px solid #000; padding-bottom:20px; cca :-)
antabe
Profil
Mang

Já to tam mám takhle:


<p><span style="letter-spacing: 1ex;">Žatečtí</span><span style="letter-spacing: 1ex;"> </span><span style="letter-spacing: 1ex;">rybáři</span><span style="letter-spacing: 1ex;"> v letech</span><br /><span style="margin: 0px 0px 0px 86px"><span style="text-decoration: underline">1962 - 1970</span></span></p>


a to je samozřejmě blbě, protože mám tedy podtrženo pouze to1962 - 1970. Můžete mně to prosím tedy přepsat, tak jak jste radil. Neumím ten váš zápis přepsat tam, kde by měl být v praxi. Děkuji.
antabe
Profil
Zápis jsem zvládl. Čára je vytvořena, posunul jsem si ji i více pod text, ale ta čára je moc dlouhá. Jde nějak omezit její délka? Poraďte ještě prosím.
Nox
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tridy-class.html
Manq
Profil
<p style="border-bottom:1px solid #000;padding-bottom:20px;width:330px">
<span style="letter-spacing: 1ex; word-spacing:5px">
Žatečtí
rybáři
v letech
</span><br />
<span style="margin: 0px 0px 0px 86px">
1962 - 1970
</span>
</p>
antabe
Profil
Mang

Nechci být nevděčný, ale ještě trošíčku. Upravil jsem - width:330px na width:289px a ještě by to potřebovalo pár pixelů dolů, ale už to nejde, když jdu pod hodnotu 289px, tak se už rozhází celý text. Šlo by s tím ještě něco udělat? Možná, že jsem moc velká pečlivka, ale bylo by to bezva, kdyby to šlo. Díky
Manq
Profil
<p style="border-bottom:1px solid #000;padding-bottom:20px;width:330px;text-align:center">
<span style="letter-spacing: 1ex; word-spacing:5px">
Žatečtí
rybáři
v letech
</span><br />
1962 - 1970
</p>
tiso
Profil
antabe - ak chceš aby si to niekto tlačil, tak to uloz ako pdf... Inak nemá význm sa s tým takto babrať v html, to nie je určené na maľovanie, dá sa použiť obrázok...
antabe
Profil
ne ne - center ne neberu - to bohužel nejde, kdyby to šlo, tak by byl celý přepis podstně jednodušší. Ale skoro každá stránka je jiná a já chci skutečně zachovat formátování původní psané kroniky. Takže v originále to není středěné = nemůže to být ani na web stránce. Moc děkuji za rady, informace i velkou pomoc. Prosím ještě o pokus s tím co jsem psal o příspěvek výše.
Manq
Profil
antabe
Co prosím? zkusil jsi vůbec ten kód?
antabe
Profil
tiso

mám 54 stránek hotových ze 79 (budou sice následovat další .....), i když se budu muset vracet a upravovat kód podle toho, co jsem se postupně naučil a budu chtít, aby i předcházející stránky byly napsány pokud možno, alespoň trochu dobře. Jsem invalidní nepohyblivý důchodce, času mám dost, takže mně to babrání tolik nevadí. Ono to nakonec je už mechanické opisování a formátování, jenom potřebuji zvládnout nějaké takovéhle triky a špeky. Ten kronikář to nakonec taky musel napsat ručně nebo na psacím stroji. Děkuji za radu a poznámku.
Manq
Profil
antabe
Doufám, že všechno nemáš pomocí interních CSS stylů.
antabe
Profil
Mang

ano hned jsem ho zkusil.
Manq
Profil
antabe
No, tak jestli jsi to zkusil, tak jsi zjistil, že to vypadá stejně s tím rozdílem, že je to daleko flexibilnější - ať už má odstavec jakoukoliv šířku, je zajištěno, že druhý řádek bude vždy v jeho horizontálním středu.
antabe
Profil
tak to je otázka!

Odpovím takhle - myslím že ne. Nějaké css styly mám definované, ale ty tady do kroniky nepoužívám. Za tuhle odpověď mně zabijete, ale prosím omluvte mě.

Jinak ten kód už byl dobrý, jenom to podtržení bych potřeboval ještě o něco málo zkrátit. Nejsem takhle schopnej říct o kolik pixelů. To je jenom na zkoušce a oku.
Manq
Profil
antabe
jenom to podtržení bych potřeboval ještě o něco málo zkrátit.
Zmenši width.
antabe
Profil
Mang

ale v originále druhý řádek v horizontálním středu v originále bohužel není.
antabe
Profil
ten jsem zmenšil na 289px, ale jak už jsem psal méně už to nevím proč nejde. Pod 289px to pak už rozhází celý nadpis. Děkuji.
Manq
Profil
antabe
Tak druhý řádek tedy obal do spanu a odmarginuj.
Že to trvalo, než jsme se dobrali k řešení. :-}
antabe
Profil
jasně, nechci být chytrej, ale tohle už mám v prvním napsaném kódu (ve spanu obalenej a posunutej text pomocí marginu), tady nahoře co jsem psal ten první kód, jak to mám původně napsané. Nechci být drzej ani nevděčnej!

Proč se prosím nadpis rozhází, když jdu s width pod 289px?
Manq
Profil
antabe
Proč se prosím nadpis rozhází, když jdu s width pod 289px?
Protože se tam nevejde.
antabe
Profil
Rozhodí se pouze první řádek takhle:


Ž A T E Č T Í R Y B Á Ř I v
l e t e c h
1962 - 1970


cca
antabe
Profil
a ta čára, tak jak jste to napsal, je difinována tak, aby se zerovnala zároveň s textem v prvním řádku?

Děkuju, že máte se mnou takovou trpělivost. :)
Manq
Profil
antabe
a ta čára, tak jak jste to napsal, je difinována tak, aby se zerovnala zároveň s textem v prvním řádku?
S delším řádkem. Ve vašem případě prvním. Když bude delší druhý, tak podle druhého.

Rozhodí se pouze první řádek takhle:
Protože je delší.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0