Autor Zpráva
Eva_M
Profil
Ahoj, využívám službu MiniWeb od Czechia.com, tj. k registrované doméně 1 stránka zdarma, koho to zajímá, více info najde zde http://www.czechia.com/clanek/hosting-zdarma/

Mám tam udělaný maličký web. Obrázky a další soubory mám uložené na jiném serveru, z toho miniwebu na ně odkazuju a zobrazují se. Obdobně bych to chtěla vyřešit i s favicon. Na tom miniwebu není prostor, takže tam nelze nic uložit. Normálně bych to udělala tak, že bych do head v tom miniwebu zadala něco jako <link rel="icon" href="http://www.jinyserver.cz/mojesoubory/images/favicon.ico" type="image/x-icon">

Jenže! Ten miniweb nelze vytvořit a editovat v běžném editoru a nahrát tam přes FTP. Tyto miniweby na Czechii lze tvořit pouze online jejich editorem a rovnou se ukládají na jejich server, kam nemá uživatel přímý přístup. V tom editoru můžu přímo editovat jen BODY - to lze zobrazit i jako HTML kód a něco tam vepsat ručně. Též lze editovat rubriky patřící do HEAD - title, description, keywords a css,, ty můžu vyplnit a odeslat a ono to vygeneruje příslušný zápis do head. Head však není možné editovat přímo, takže řádek ohledně favicon tam nelze vepsat.

Ptám se tedy, jestli by to šlo nějak vyřešit? Třeba napsat tu cestu k favicon nějak? a někam? do body? Nebo do toho css? Nebo je to neřešitelné? Děkuju předem za snahu pomoct :-)
Str4wberry
Profil
Eva_M
<body>

<head>
<link rel="icon" href="http://www.jinyserver.cz/mojesoubory/images/favicon.ico" type="image/x-icon">
</head>


Je to sice „prasárna“, ale prohlížeče by to mohly/měli „sežrat“.
Eva_M
Profil
To Str4wberry: Díky za snahu, ale nejde to. Ten jejich online editor totiž před uložením změn na webu zkontroluje, jestli je všechno OK. A to, co se mu nelíbí, nepřijme. A tento fígl s hlavou v těle taky neprošel, prostě to neuloží. Je ještě nějaké jiné řešení?
Str4wberry
Profil
Eva_M
Tak možná vyhodit i tu hlavičku (<head> a </head>) a koncovou značku „>“.
Eva_M
Profil
Samotný zápis
<link rel="icon" href="http://www.jinyserver.cz/mojesoubory/images/favicon.ico" type="image/x-icon">
do body mi to taky nepřijme. Nebo jak jsi to myslel?
Str4wberry
Profil
Eva_M
V podstatě tak — jenom ještě vyhodit „>“. Takže
<link rel="icon" href="http://www.jinyserver.cz/mojesoubory/images/favicon.ico" type="image/x-icon"/
Eva_M
Profil
Bohužel, dopadlo to stejně. Zase to server nepřijme a neuloží.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0