Autor Zpráva
petris
Profil
Mám CD prezentaci psanou v HTML, to znamená že se otvírá v defaultním prohlížeči. Potřeboval bych z něho spouštět EXE soubory, což v IE s mnoha oklikami jakž takž jde, ale FF nabízí pouze stažení. Má to nějaké řešení? Např. přidat na CD nějaký přenosný pohlížeč aby se prezentace spustila v něm a který .exe spustí bez všech těch hlášek?
Railbot
Profil
Chytré prohlížeče z jasných bezpečnostních důvodů .exe soubory neotevřou ani kdyby neděle byla před sobotou.
roberta
Profil
*.exe, *.com, ... súbory sa na klientovi nedajú spustiť kvôli bezpečnosti. páčilo by sa ti, kebyže sa ti po kliknutí na nejakú stránku spustil format c:?

inak aký exe súbor chceš spúšťať?
Trejpa
Profil
petris
Pokud potřebuješ spouštět exe soubory, tak udělej prezentaci jinak, ne v HTML. Můžeš využít některý program, který vytváří exe autorun. Dobré zkušenosti mám s programem PicturesToExe (placený). Myslím, že podobné programy by se daly sehnat i ve verzi freeware.
petris
Profil
Ok, díky za názory. Jedná se o videa převedená pomocí MakeInstantPlayeru z *.mpeg do *.exe, aby jejich spouštění bylo nezávislé na tom co má kdo jako výchozí přehrávač videosouborů. Škoda, bylo by to elegantní, ale tude cesta asi opravdu nevede.
Joker
Profil
petris
Spouštění .exe souboru ze stránky je skutečně nadměrné riziko. Ony úplně stačí ActiveX komponenty, které Microsoft kdysi s velkou slávou zavedl a následně jejich funkce zase ořezával kvůli zabezpečení.

Pokud to má být video s jednotným přehrávačem, šlo by ho převést do FLV a pak použít nějaký flashový přehrávač.
Mistr
Profil
Railbot
ani kdyby neděle byla před sobotou
Vždyť je neděle před sobotou. Toho sis nevšimnul? To asi ještě nežiješ dlouho, co? ;-)
petris
Profil
Joker
Spouštění .exe souboru ze stránky je skutečně nadměrné riziko. Ony úplně stačí ActiveX komponenty, které Microsoft kdysi s velkou slávou zavedl a následně jejich funkce zase ořezával kvůli zabezpečení.

Ze stránky je to jasný, ale u mě se jedná o CD prezentaci. Prvotní myšlenka byla do té prezentace integrovat nějaký miniprohlížeč, který by *.exe nebránil.
DoubleThink
Profil *
petris
Můžeš zkusit Flash - zkompilovaný externím kompilerem (například Zinc nebo Northcode). V něm pak můžeš zobrazovat jak HTML stránky, tak i plně interagovat se systémem.

Ony úplně stačí ActiveX komponenty, které Microsoft kdysi s velkou slávou zavedl a následně jejich funkce zase ořezával kvůli zabezpečení.
MS žádné funkce ActiveX neořezával - už od počátku existovaly digitální podpisy komponent a především explicitní vyžádání souhlasu uživatele s instalací.
Sexy výsuvné žluté pruhy jsou už jenom pro diváky.
Joker
Profil
Ze stránky je to jasný, ale u mě se jedná o CD prezentaci.
Ano, ale většina webových prohlížečů jsou dělané jako webové prohlížeče a ne současně jako správci souborů. Proto zobrazí před otevřením potenciálně nebezpečného souboru dialog Otevřít - Uložit - Zrušit

Osobně bych na toto doporučoval Flash, jak už jsem psal výše.

DoubleThink
už od počátku existovaly digitální podpisy komponent a především explicitní vyžádání souhlasu uživatele s instalací AX komponenty.
To sice jo, ale bezpečnostní nastavení bylo na začátku trochu jinde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0