Autor Zpráva
peta
Profil
Neznate nekdo nejaky program, ktery resi vece ploch pro windows?
Tady jednomu cloveku vadi preklikavat 10 oken, na linuxu si to pekne rozhazel, kazdy projekt do zvlast plochy a proklikaval tam treba 3. Neco resil ve wordu, pak sli klikl na plochu z icq, pak na plochu se 4mi okenky...
Miloš
Profil
Programy, které se instalují se současnými ovladači nVidie nebo ATI.
U nVidie je to nView (pravé myšítko na ploše – vlastnosti…), u ATI z hlavy nepovím.

Nenabízí to sice (pokud vím) čtverečky ploch, ale dá se to obsluhovat klávesovými zkratkami (takže rřeba v práci plochy přepínám Ctrl-F1 atd., stejně jako výchozí zkratky v KDE pod Linuxem; to se dá nastavit).
Str4wberry
Profil
peta
Kdysi jsem používal toto — http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zjednoduseni_prace/osta tni/virtuawin/
honza53
Profil *
Já pužívám =desktop&g[oz]=1.4]tento
a sem s ním spokojen.
Miloš
Profil
Ještě bych ale měl dodat, že to nikdy nebude fungovat zcela bezchybně, protože to není součástí GUI (narozdíl od Linuxu), ale programem (který ani neběží jako služba).
To jednak znamená, že se to s některými programy neshodne (nemusí se to ale projevit; třeba doma mi to koliduje, v práci ne), druhak může nastat problém při vypínání počítače – představ si situaci, že na některé ploše zapomeneš uložit a zavřít třeba nějaký text a z jiné plochy vypínáš počítač. Windows poslušně vypnou vše, co mohou a pak zahlásí, jestli chceš ten a ten soubor uložit; jenže se k němu už nedostaneš, protože je na jiné ploše, leč přepínač ploch už byl korektně vypnut.
vmgjcjk
Profil *
Miloš
ja mam NVidia a nic takovýho tam neni =( tak jakej je na to dobrej program, pro Vistu?
peta
Profil
vmgjcjk
mno, ja trochu pouzil google
vice ploch window

Ale jsem si chtel nechat neco dobre doporucit.
Ja mam v praci linux, takze mne to zas tolik neboli a taky jsem navykly z windows pracovat s X okny. A to tak, ze si nastavim u nich rozmery a pak preklikavam myskou (protoze alt+tab pri 10 oknech by to fakt neslo).

U jineho kolegy v linuxu, pokud je dobra grafika, jsem videl neco takovehoto:
http://munio.cz/weblog/virtualni-plochy-pod-windows-v-krychli-to-je-yo dm-3d/
Virtuální plochy pod Windows v krychli, to je Yod’m 3D - munio weblog
On tam mel teda zaple ruzne graficke efekty, ale nej funkce byla tusim na klavesu F8, kdy to zobrazilo vsechna okenka vedle sebe (kaskadne) s nahledem, co na kterem je. Idealni pro mou praci, nemusel bych prenastavovat rozmery na klikani, mohl bych jen mackat F8 a klik mysi do daneho okenka.
munio
Profil
Yod'm 3D je již placené, proto přidávám link ještě na alternativu, Shock 4Way 3D.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0