Autor Zpráva
oskarmaniak
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli myslíte že by šlo zrealizovat následující řešení:
Měl bych zdroj textu (který by se načítal z externího txt souboru)
Potřeboval bych aby například na stránce a.php se vypsala jenom danná čast textu z tohoto souboru a na stránce b.php celý text ze stejného txt zdroje.

Případně jiné řešení, který by mělo obdobný efekt. Předem děkuji za jakkoukoli pomoc.

Edit: (-li) Opraveno
Tasartir
Profil
oskarmaniak
Přes PHP se jedná o celkem snadné řešení, všechny potřebné funkce najdeš v manuálu jako funkce pro práci s řetězci (string). Už jenom zbývá vymyslet jak chceš oddělit tu řást textu ,která se má zobrazovat odděleně ;)

Ah, teď jsem si všiml že se tady takovýhle problém už řeší, tak uvedu odkaz který tam padnul http://php.vrana.cz/zkraceni-textu-s-xhtml-znackami.php
oskarmaniak
Profil
Diky za link, toto rešení jsem taky studoval, ale bohužel by mi pokaždé ořízl stejný počet slov.
Jinak poohlednu se na ten "string" dík za nanavigování
petr6
Profil
Předem děkuji za jakkouko-li pomoc.

Omlouvam se za off-topic, ale ne pred kazym "li" se pise pomlcka. Te-xt by p-ak mo-hl vy-pa-dat vel-mi ne-sro-zum-it-el-ne. (Znovu se omlouvam za off-topic, ale chtel jakoukoli pomoc, a nektere veci opravdu trhaji oci) :-)
Miloš
Profil
petr6 (ještě víc OT)
ne pred kazym "li" se pise pomlcka
Pomlčka se nepíše před žádným li. Pomlčka je – (–) a — (—).
To, co se psává před li, je spojovník neboli rozdělovací znaménko (-).
A pak máme ještě znak − (−), který patří do rovnic.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0